Home Pojazdy Dostawcze Ford Nowa generacja E‑Tourneo za rok

Europejski Ford

Nowa generacja E‑Tourneo za rok

Europejski Ford

Nowa generacja E‑Tourneo za rok

Model jest jednym z 10 w pełni elektrycznych aut, które Ford zaoferuje w Europie do 2024
Fot. Ford
Przeczytasz w < 1 min
Przeczytasz w < 1 min

Ford zaprezentował właśnie nową generację modelu E‑Tourneo Courier. Silnik elektryczny generuje moc 100 kW (136 KM). Samochód można ładować zarówno prądem przemiennym o mocy 11 kW, jak i prądem stałym o mocy 100 kW. Bateryjne, wielozadaniowe auto będzie dostępne od końca 2024 roku.

Produkty takie jak E‑Tourneo Courier, to przyszłość Forda w Europie. Nasz nowy model wielozadaniowy to najnowsza demonstracja efektów inwestycji wartych miliardy dolarów oraz globalnych wysiłków Forda, prowadzących do zwiększenia skali produkcji samochodów elektrycznych i dostarczania naszym klientom skomunikowanych pojazdów, cieszących się dużym popytem – powiedział Martin Sander, dyrektor generalny Ford Moedel e w Europie.

E‑Tourneo Courier jest jednym z 10 w pełni elektrycznych modeli, które Ford zaoferuje w Europie do 2024 roku i kolejnym etapem w drodze ku europejskiej gamie pojazdów o zerowej emisji, co Ford chce osiągnąć do roku 2035. Firma zainwestuje w ten sektor na całym świecie 50 miliardów dolarów, aby do 2026 roku uzyskać roczną docelową globalną produkcję 2 milionów egzemplarzy samochodów w pełni elektrycznych.

Wersja w pełni elektryczna będzie oferowana w Europie w roku 2024.Wejdzie na rynek po modelu Tourneo Courier z silnikiem benzynowym EcoBoost. Elektryczny Courier będzie od drugiej połowy 2024 roku produkowany w Krajowie w Rumunii, obok crossovera Puma. Gama tego ostatniego wzbogaci się również do 2024 roku o wariant w pełni elektryczny.

Źródło: Ford
REKLAMA

Narzędzia
i kalkulatory