Home Infrastruktura Operatorzy Elocity Pod znakiem rozwoju elektromobilności

Elocity podsumowuje rok

Pod znakiem rozwoju elektromobilności

Elocity podsumowuje rok

Pod znakiem rozwoju elektromobilności

Kluczowe dla Elocity było dołączenie do globalnej sieci Hubject
Fot. Elocity
Przeczytasz w 2 min
Przeczytasz w 2 min

Elocity podsumowała rok 2022. Dla operatora stacji ładowania był to okres intensywnego rozwoju, nowych wdrożeń, innowacyjnych rozwiązań i dynamicznego wzrostu skali działalności. Pod jego egidą działa obecnie 789 stacji ładowania a ponad 16 000 kierowców korzysta z aplikacji firmy. W zeszłym roku pozyskano ponad 100 nowych klientów biznesowych. W tym roku firma wprowadzi nowe funkcjonalności, które ułatwiają kierowcom EV korzystanie ze stacji ładowania w Polsce i zagranicą. Na razie nie podano konkretów.

Kluczowe dołączenie do sieci

Kluczowe dla Elocity było dołączenie do globalnej sieci Hubject i uruchomienie roamingu, a także start Portalu Dzierżawy Miejsc i rozwinięcie najbardziej zaawansowanej w Polsce oferty dla flot EV, uwzględniającej rozliczenia ładowania służbowych samochodów w domach pracowników. Firma rozpoczęła ekspansję zagraniczną, pozyskując klientów z rynków litewskiego i mołdawskiego oraz rozwijając współpracę z belgijską marką Go-Blue. Oferta White Label, tj. wdrożenie dedykowanych rozwiązań technologicznych dla inwestorów, budujących sieci ładowania, cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem. W 2022 roku podpisano sześć kolejnych umów z firmami: Pure City, Eprosument, Centrum Energetyki Odnawialnej, Horyzont EV oraz partnerami z Litwy i Mołdawii. To oznacza, że na bazie technologii Elocity działa i rozwija się dziś aż 9 firm z branży EV.

Roaming

Przystąpienie Elocity do sieci Hubject oraz uruchomienie roamingu bardzo szybko docenili użytkownicy m.in. Mercedes Me Charge czy Kia Charge, ponieważ dzięki temu zyskali dostęp do stacji widocznych w aplikacji Elocity. Korzyści z integracji aplikacji Elocity doceniają również użytkownicy popularnych  w Polsce i za granicą kart flotowych Shell Card EV oraz aplikacji Shell Recharge, a także DKV Mobility  i karty DKV Fleet Card +Charge. To duże ułatwienie w codziennym funkcjonowaniu, zwłaszcza dla firm międzynarodowych oraz krajowych, stawiających na transport zeroemisyjny.

Portal Dzierżawy Miejsc

Interesującym narzędziem wdrożonym przez Elocity jest Portal Dzierżawy Miejsc, czyli projekt wspierający rozwój elektromobilności, który łączy inwestorów, poszukujących lokalizacji pod rozbudowę sieci ładowania pojazdów elektrycznych z właścicielami działek, na których mogą one powstać. Portal umożliwia wymianę kontaktów, budowanie relacji inwestorów i właścicieli terenów pod stacje ładowania, a także optymalizuje czas, którego potrzebowały dotąd obie strony.

Kompleksowa oferta dla flot

W 2022 roku Elocity rozwinęła współpracę z firmami z branży CFM i wspólnie z LeasePlan Polska i AstraZeneca zrealizowała największy w Polsce projekt, obejmujący m.in. montaż 40 przydomowych stacji ładowania, przeznaczonych dla elektrycznych samochodów służbowych. Kluczowy w tym projekcie był opracowany przez Elocity system do rozliczeń ładowania samochodów służbowych w domach pracowników. W ramach tego rozwiązania w imieniu pracodawcy firma może dokonywać bezpośrednich rozliczeń z pracownikami, a firmę obciążyć zbiorczą notą obciążeniową. Alternatywnie, Elocity może dostarczyć właścicielowi floty raporty dotyczące służbowych ładowań, które pozwolą na dokonanie rozliczeń z pracownikami. To rozwiązanie jest nie tylko wygodne dla przedsiębiorców, ale także stanowi doskonałe narzędzie do bieżącego monitorowania i kontroli ładowań samochodów służbowych.

Obsługa branży logistycznej

Elocity wspiera również liderów rynku kurierskiego – DPD Polska oraz GLS Polska. Jedną z realizacji jest innowacyjny hub ładowania samochodów elektrycznych dla DPD Polska, wyposażony w 25 stacji ładowania typu AC i DC oraz system dynamicznego zarządzania mocą. Zanim oddano do użytku wspomniany hub, operator dostarczył DPD Polska ponad 100 stacji ładowania.

Źródło: Elocity
REKLAMA

Narzędzia
i kalkulatory