Home Pojazdy Dostawcze Ford 100 Fordów E-Transit we flocie GLS

GLS elektryfikuje flotę pojazdów

100 Fordów E-Transit we flocie GLS

GLS elektryfikuje flotę pojazdów

100 Fordów E-Transit we flocie GLS

Zamówione Fordy E-Transit mają 184 KM i pojemności użytkową akumulatorów 67 kWh
Fot. Ford
Przeczytasz w 2 min
Przeczytasz w 2 min

Firma kurierska GLS powiększyła swoją flotę pojazdów zeroemisyjnych o 100 nowych Fordów E-Transit. Pierwsze 21 samochodów właśnie została dostarczona. Pozostałe egzemplarze mają zostać przekazane do końca roku.

GLS, jedna z największych i bardziej rozpoznawalnych firm kurierskich w Polsce. W drodze do zeroemisyjności, zamówiła 100 Fordów E-Transit w długościach L3 oraz L4 o maksymalnej mocy 184 KM i pojemności użytkowej akumulatorów 67 kWh. Wszystkie samochody pochodzą z serii 350, co oznacza, że ich dopuszczalna masa pojazdu wynosi 3500 kg.
 
To kolejny krok do elektryfikacji naszej floty i działanie zgodne z naszym programem Climate Protect. Naszą ambicją jest osiągnięcie w 2045 roku całkowitej zeroemisyjności, dlatego realizujemy wiele działań, które do tego prowadzą. Jako jeden z największych operatorów logistycznych na polskim rynku mamy świadomość, że rewolucja musi dokonać się przede wszystkim w transporcie, a kluczowa jest redukcja liczby samochodów spalinowych. Chcemy, by wszystkie nowe E-Transity wyjechały w trasę jeszcze w tym roku. W planach mamy również zwiększenie przy naszych filiach liczby ładowarek elektrycznych – powiedziała Justyna Glaza, environmental manager GLS Poland.

Wszystkie samochody będące przedmiotem zamówienia są wyposażone m.in. w system SYNC 4 z 12-calowym wyświetlaczem dotykowym, wbudowaną nawigacją satelitarną czy bezprzewodowymi aktualizacjami. W pojazdach znajduje się także automatyczna klimatyzacja, podgrzewane fotele, czujniki parkowania z przodu i z tyłu, kamery 360 stopni, a także cały zestaw systemów bezpieczeństwa, system zapobiegania kolizjom (Collision Mitigation System) z funkcją automatycznego hamowania (Active Braking), system ostrzegania przed niezamierzonym zjechaniem z pasa ruchu (LKW), układ ułatwiający ruszanie pod górę (HSA) czy tempomat. Komfort pracy kurierów podnoszą także automatyczne wycieraczki oraz światła.
 
GLS Poland jest kolejną dużą firmą, która zaufała naszym samochodom elektrycznym. Jesteśmy przekonani, że kierowcy będą zadowoleni z codziennego użytkowania pojazdów, co będzie dla nas najlepszym potwierdzeniem słuszności strategii, którą obrał Ford. Podmioty takie jak GLS odgrywają ważną rolę w walce ze zmianami klimatu. Firma ta jest także jednym z pionierów rynku w wielu sferach społecznych i teraz po raz kolejny pokazuje kierunek rozwoju konkurentom – powiedział Attila Szabó, prezes i dyrektor zarządzający Ford Polska. – Zaś trendy flotowe wyraźnie pokazują, że zarówno pojazdy zelektryfikowane, jak i całkowicie elektryczne są w tej chwili najbardziej pożądanymi przez klientów instytucjonalnych – zakończył Attila Szabó.

REKLAMA

Narzędzia
i kalkulatory