Home Pojazdy Dostawcze Volkswagen Zamówienia przekroczyły prognozy

Boom na ID. Buzza

Zamówienia przekroczyły prognozy

Boom na ID. Buzza

Zamówienia przekroczyły prognozy

ID. Buzz stał się lokomotywą sprzedażową dla Volkswagen Samochody Dostawcze
Fot. Volkswagen
Przeczytasz w < 1 min
Przeczytasz w < 1 min

Rok 2022 dla marki Volkswagen Samochody Dostawcze stał pod znakiem modelu ID. Buzz – pierwszego od podstaw zaprojektowanego jako model elektryczny dostawczego Volkswagena. Po światowej, medialnej premierze w marcu, w maju 2022 rozpoczęła się przedsprzedaż. Jeszcze zanim jesienią pojazd trafił do dealerów, klienci zdołali zamówić 21 000 sztuk, wyraźnie przekraczając prognozy na rok 2022. Do końca poprzedniego roku zamówienia na modele ID. Buzz Pro i ID. Buzz Cargo wyniosły łącznie 26 600 sztuk. W ciągu minionego roku fabrykę w Hanowerze opuściło 10 800 ID. Buzzów. 6000 egzemplarzy zostało już przekazanych klientom.

Nasz ID. Buzz wywołał prawdziwy „BUZZ” w 2022 roku! Nie tylko tutaj, ale na całym świecie. Jesteśmy bardzo zadowoleni z uruchomienia sprzedaży naszego pierwszego w pełni elektrycznego Bulli z Hanoweru. Teraz naszym zadaniem jest dalsze zwiększanie produkcji wszystkich modeli i dostarczanie pojazdów do naszych klientów i miłośników marki. W ciągu ostatnich kilku miesięcy już nam się to udało i od września znacznie zwiększyliśmy dostawy do klientów. W listopadzie i grudniu wysłaliśmy o 30 procent więcej pojazdów niż w tym samym okresie roku poprzedniego – powiedział Lars Krause, członek zarządu Volkswagen Samochody Dostawcze ds. sprzedaży i marketingu.

Z łączną liczbą 7500 pojazdów elektrycznych dostarczonych do rąk klientów, Volkswagen Samochody Dostawcze ponad dwukrotnie przekroczył ubiegłoroczny wynik 3600 sztuk. Największy udział w tej kwocie miał model ID. Buzz.ID. Buzz stanowi kamień milowy na naszej drodze do osiągnięcia celu, jakim jest 55-procentowy udział pojazdów BEV na początku następnej dekady. To ściśle określony cel w naszej strategii GRIP 2030 – podkreślił Lars Krause.

Źródło: Volkswagen

Narzędzia
i kalkulatory