Home Pojazdy Osobowe Stellantis Tychy ruszyły z produkcją

Avenger

Tychy ruszyły z produkcją

Avenger

Tychy ruszyły z produkcją

Nowy Avenger to pierwszy SUV marki Jeep produkowany w Polsce
Fot. Stellantis
Przeczytasz w 2 min
Przeczytasz w 2 min

Jeep (Grupa Stellantis) poinformował o uruchomieniu regularnej produkcji elektrycznego modelu Avenger w fabryce w Tychach. Samochód jest wyposażony w 400-voltowy układ napędowy nowej generacji, który łączy w sobie silnik elektryczny o mocy 156 KM i momencie obrotowym 260 Nm oraz akumulator o pojemności 54 kWh. W Polsce, dzięki ulgom (program „Mój elektryk”) model kosztuje od 147 000 zł. Dostawy pierwszych samochodów przewidziane są w drugim kwartale 2023 roku.

Nowy Avenger to pierwszy SUV marki Jeep produkowany w Polsce i ogromny powód do dumy dla całego naszego zespołu. Rozpoczynamy 2023 rok uruchomieniem produkcji samochodu, który już wzbudził uznanie wśród klientów i ekspertów branżowych. Doceniamy duże zainteresowanie tym wyjątkowym modelem marki Jeep, który cechuje szereg najnowocześniejszych rozwiązań technologicznych. Ze swojej strony, nasz tyski zespół dołoży do niego dodatkową wartość – jakość na najwyższym poziomie – powiedział Tomasz Gębka, dyrektor zakładu Stellantis w Tychach.

Wymiar dla Europy

Kompaktowy Jeep Avenger jest pionierem nowej gamy wszechstronnych i w pełni elektrycznych samochodów, o wymiarach dostosowanych do potrzeb rynku europejskiego. Stanowi on kluczowy element globalnej strategii elektryfikacji, w ramach której marka zmierza do zdobycia pozycji światowego lidera w dziedzinie SUV-ów o zerowej emisji spalin.

Stworzony w Europie, na europejskie rynki, Jeep Avenger oferuje europejskim klientom w standardzie systemy zarządzania trakcją (Selec Terrain) i kontroli zjazdu (Hill Descent Control.

Jeep Avenger jest wyposażony w 400-voltowy elektryczny układ napędowy nowej generacji, który łączy w sobie nowy silnik elektryczny o mocy 156 KM i momencie obrotowym 260 Nm oraz nowy akumulator o pojemności 54 kWh.

Jeep Avenger, miał swoją światową premierę podczas Salonu Samochodowego w Paryżu 2022, zyskał uznanie zarówno klientów, jak i ekspertów z branży. Potwierdzają to wyniki sprzedaży w Europie, gdzie zostało sprzedanych ponad 10 000 egzemplarzy od czasu otwarcia zamówień na wersję „1st Edition” pierwszego grudnia 2022 r.,  a następnie pełnej gamy modelowej, od jedenastego stycznia 2023 r.

Nowy SUV marki Jeep jest dostępny w Polsce w promocyjnym finansowaniu i w cenie nawet 147 000 zł dzięki ulgom („Mój elektryk”). Dostawy pierwszych samochodów przewidziane są w drugim kwartale 2023 roku.

Cztery wydziały

Wybudowany w latach 1972-1975 zakład w Tychach prowadzi produkcję w systemie dwuzmianowym, zatrudniając ponad 2000 osób. W portfolio produkcyjnym fabryki znajdują się trzy modele nagrodzone europejskim tytułem Car of the Year, w tym Jeep Avenger w 2023 roku. Produkcja prowadzona jest w oparciu o system Stellantis Production Way, dzięki któremu fabryka realizuje zadania w każdym obszarze działalności, w tym jakości i efektywności energetycznej, z pełnym zaangażowaniem pracowników. W zakładzie odbywa się pełny cykl produkcyjny oparty o pracę czterech wydziałów: tłoczni – zarządzanej przez zewnętrznego dostawcę; spawalni – która jest zautomatyzowana w 99,5% dzięki 930 robotom; lakierni zautomatyzowanej w ponad 90%; montażu obejmującego dwie linie produkcyjne oraz linię montażu baterii. Od momentu uruchomienia produkcji w 1975 roku do grudnia 2022 roku zakład w Tychach wyprodukował 10,8 mln samochodów.

Źródło: Stellantis
REKLAMA

Narzędzia
i kalkulatory