Home Pojazdy Osobowe Jeep Pierwszy osobowy elektryk z Polski będzie w sprzedaży już w przyszłym roku

Elektryczny Jeep z polskiej fabryki

Pierwszy osobowy elektryk z Polski będzie w sprzedaży już w przyszłym roku

Elektryczny Jeep z polskiej fabryki

Pierwszy osobowy elektryk z Polski będzie w sprzedaży już w przyszłym roku

Cena Jeepa Avengera w wersji elektrycznej to około 40 tys. euro
Fot. Stellantis
Przeczytasz w 2 min
Przeczytasz w 2 min

W zakładach samochodowych w Tychach, należących do koncernu Stellantis, ruszyła produkcja elektrycznego Jeepa Avengera. Nowy model zostanie zaprezentowany dzisiaj 17 października podczas konferencji prasowej, którą poprowadzi Christian Meunier, dyrektor generalny marki Jeep. Klienci będą mogli dokonywać rezerwacji na premierową wersję nowego samochodu elektrycznego zaraz po oficjalnej części premiery.

Auto do salonów ma trafić na początku przyszłego roku. Będzie tym samym pierwszym osobowym elektrykiem wyprodukowanym w rodzimej fabryce. Co ciekawe w pobliskim Jaworznie wreszcie ruszyły prace zmierzające do produkcji „legendarnej” Izery. Ta z kolei ma pojawić się na rynku pod koniec 2024 roku.

Tymczasem Elektryczny Avenger, który produkowany będzie wyłącznie w Tychach, został na razie stworzony tylko w wersji przedprodukcyjnej (sprawdzono m.in. czy wszystkie urządzenia i procedury działają właściwie). Docelowe zdolności produkcyjne tyskiej fabryki mają osiągnąć pułap 17 samochodów na godzinę. Jako pierwsze z taśmy jazdą egzemplarze premierowej wersji Launch Edition, wyróżniające się kompletnym wyposażeniem. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że auta zamówione we Włoszech i Hiszpanii będą dostępne nie tylko z napędem elektrycznym, ale także z doładowanym silnikiem benzynowym.

Cena tego modelu w wersji elektrycznej to około 40 tys. euro (ok. 190 tys. zł). Jeep Avenger trafi do salonów na początku przyszłego roku. Przy docelowym zasięgu elektrycznym wynoszącym 400 kilometrów, nowy SUV ma zaoferować imponujący jak na swój segment prześwit, kąty rampowy i najazdu, a jednocześnie nowoczesne i zaawansowane technologicznie wnętrze, z dużą ilością miejsca dla pasażerów i przewożonego bagażu.

Nowy Jeep Avenger inicjuje wprowadzenie gamy całkowicie nowych w pełni elektrycznych samochodów Jeepa w Europie. Jeep Avenger jest niezwykle istotnym elementem dla naszych planów rozwoju na kluczowych rynkach europejskich, takich jak Francja oraz na naszej drodze do stania się światowym liderem wśród marek SUV-ów o zerowej emisji – powiedział Christian Meunier, dyrektor generalny marki Jeep.

Jeep Avenger dołączy do dostępnej w Europie w pełni zelektryfikowanej gamy, która obejmuje wersje 4xe Jeepa Wranglera, Compassa i Renegade’a. Na początek przyszłego roku zaplanowana jest również premiera wersji 4xe najnowszego Jeepa Grand Cherokee. W krajach, takich jak Niemcy i Francja, marka oferuje wyłącznie zelektryfikowane SUV-y, a do końca roku będą je oferować prawie wszystkie główne rynki w kontynentalnej Europie.
stellantis
Do 2025 roku koncern wprowadzi w Europie cztery samochody z zerową emisją spalin, oferując je w głównych segmentach. Wśród nich znajdzie się Jeep Recon i Wagoneer „S”, dwa całkowicie nowe i w pełni elektryczne samochody, które będą konkurować w globalnym segmencie średniej wielkości SUV-ów.

W wyniku tej ofensywy produktowej, do roku 2030 wszystkie samochody marki Jeep dostępne w sprzedaży w tym regionie będą w 100% elektryczne.

Źródło: Stellantis

Narzędzia
i kalkulatory