Home Pojazdy Osobowe Tesla Tesla wyprzedza Volkswagena

Rynek: Niemcy

Tesla wyprzedza Volkswagena

Rynek: Niemcy

Tesla wyprzedza Volkswagena

W Niemczech zarejestrowano 9846 sztuk Tesli Model Y
Fot. Freepik
Przeczytasz w < 1 min
Przeczytasz w < 1 min

We wrześniu tego roku po raz pierwszy na niemieckim rynku, Tesla uzyskała lepszą sprzedaż niż Volkswagen. Udało się to osiągnąć głównie dzięki Modelowi Y. Świadczy to nie tylko o sukcesie samochodu, ale także o głębokich przemianach na niemieckim rynku motoryzacyjnym – komentuje welt.de.

Amerykański producent samochodów – Tesla – po raz pierwszy zajął pierwsze miejsce wśród najlepiej sprzedających się samochodów w Niemczech, głównie dzięki swojemu SUV-owi Model Y – wynika z aktualnych statystyk rejestracyjnych Federalnego Urzędu Transportu Samochodowego (KBA). Zgodnie z najnowszymi danymi we wrześniu tego roku łącznie zarejestrowano 9846 sztuk Modelu Y. Następnym autem w statystyce był VW Golf z wynikiem 7095 sztuk.
 
Należy podkreślić, że Tesla Model 3 Tesli również znalazł się w pierwszej dziesiątce statystyk KBA. We wrześniu zarejestrowano 3878 nowych samochodów, co dało ósme miejsce tuż za Oplem Corsą (4139).

Niemieckie zamiłowanie do Modelu Y, może być wynikiem produkcji tych samochodów w Grünheide pod Berlinem. Do tej pory auta przypływały statkiem z fabryki w Szanghaju w dużych, skonsolidowanych transportach. Według Tesli zakład w Brandenburgii produkuje obecnie ponad 2 tys. pojazdów tygodniowo i oczekuje się, że do końca roku zwiększy ją do 5 tys. aut/tydzień.
 
Zgodnie z rynkowymi prognozami, zakłada się, że Tesla w dłuższej perspektywie zdominuje segment pojazdów elektrycznych. Mimo to plany Volkswagena zakładają zdominowanie amerykańskiego rynku elektrycznych samochodów. Niemiecka marka jest już teraz za Teslą pod względem sprzedaży na swoim rodzimym rynku w tym strategicznie ważnym segmencie – podsumowuje welt.de.

Źródło: WNP

Narzędzia
i kalkulatory