Home Pojazdy Osobowe Tesla Tesla z rekordową produkcją w trzecim kwartale

1000 samochodów tygodniowo

Tesla z rekordową produkcją w trzecim kwartale

1000 samochodów tygodniowo

Tesla z rekordową produkcją w trzecim kwartale

Tesla wyprodukowała 19 935 Modeli S i X oraz 345 988 popularnych Modeli 3 i Y
Fot. Tesla
Przeczytasz w < 1 min
Przeczytasz w < 1 min

Amerykański producent pojazdów elektrycznych – Tesla, podał wyniki za trzeci kwartał roku. Zgodnie z udostępnionymi danymi, koncern wyprodukował 365 tysięcy aut, a dostarczył 343 tysiące sztuk.

W trzecim kwartale roku Tesla wyprodukowała 19 935 Modeli S i X oraz 345 988 popularnych Modeli 3 i Y – wynika z opublikowanego raportu za trzeci kwartał 2022 roku. W tym czasie producent samochodów elektrycznych dostarczył 254 695 pojazdów i wyprodukował 237 823 aut, w tym tylko 8941 modeli S i X.
 
Jak podaje producent trzeci kwartał był stosunkowo trudny, gdyż marka musiała zmierzyć się z gwałtownie rosnącymi cenami surowców, rotacją kadry kierowniczej oraz trudnościami w fabrykach zlokalizowanych w Niemczech i Teksasie. W efekcie konieczne było tymczasowe zawieszenie większości produkcji w szanghajskich zakładach w celu dokonania modernizacji. Jednak od sierpnia produkcja i dostawy firmy w Chinach odbiły się – podaje Chińskie Stowarzyszenie Samochodów Osobowych.
 
W Stanach Zjednoczonych pod koniec drugiego kwartału, Tesla dokonała cięć w liczbie zatrudnionych. Elon Musk nakazał również, aby wszyscy pracownicy pracowali w biurach co najmniej 40 godzin tygodniowo, nawet jeśli wcześniej mogli pracować zdalnie.
 
CNBC w swoim materiale przytacza opinie szefów Tesli, którzy podkreślają, że sierpień był rekordowy dla fabryki w Fremont pod względem produkcji. Również zakłady w Austin (Teksas) osiągnęły tygodniowy poziom 1000 wyprodukowanych samochodów.

Źródło: WNP
REKLAMA

Narzędzia
i kalkulatory