Home Pojazdy Osobowe Škoda Więcej akumulatorów z Mladá

Škoda

Więcej akumulatorów z Mladá

Škoda

Więcej akumulatorów z Mladá

Systemy akumulatorowe mają pojemność od 55 do 82 kWh
Fot. Škoda
Przeczytasz w < 1 min
Przeczytasz w < 1 min

Czeski producent (Grupa Volkswagen) poinformował o wyprodukowaniu 500 000 systemów akumulatorowych w swoim głównym zakładzie w Mladá Boleslav. Komponenty są montowane w pojazdach MEB oraz modelach z hybrydowym układem napędowym typu plug-in marek: Škoda, Volkswagen, Audi i SEAT. W 2023 roku marka uruchomi kolejną linię montażową. Łączna zdolność produkcyjna systemów akumulatorowych MEB (1 500 sztuk) i PHEV (800 sztuk) wzrośnie do 2 300 sztuk dziennie.

Systemy akumulatorowe są kluczowym elementem naszej udanej transformacji w kierunku elektromobilności. Już wkrótce pójdziemy o krok dalej: otworzymy dodatkową linię montażową i zwiększymy dzienną produkcję – mówi Michael Oeljeklaus, Członek Zarządu Škoda Auto ds. Produkcji i Logistyki.

W maju 2022 roku Škoda uruchomiła produkcję systemów akumulatorowych do pojazdów całkowicie elektrycznych opartych na platformie MEB. Systemy mają pojemność od 55 do 82 kWh i są montowane w modelach własnych, jak również w pojazdach marki Volkswagen i Audi. Wraz z poszczególnymi modułami akumulatorowymi, system MEB obejmuje również obudowę ze zintegrowanym chłodzeniem i systemem zarządzania akumulatorem, a także niezbędne przyłącza elektryczne. Przy obecnej linii produkcyjnej, w którą Škoda zainwestowała prawie 130 mln euro, pracuje około 250 pracowników. W 2023 roku marka uruchomi kolejną linię montażową. Łączna zdolność produkcyjna systemów akumulatorowych MEB (1 500 sztuk) i PHEV (800 sztuk) wzrośnie wówczas do 2 300 sztuk dziennie.

Źródło: Škoda
REKLAMA

Narzędzia
i kalkulatory