W Polsce można obecnie wybierać spośród 78 BEVów oraz 112 PHEVów, co oznacza wzrost w stosunku do poprzedniej edycji „Katalogu” odpowiednio o 67% oraz o 49%. Jeszcze nigdy wcześniej gama EV nie wzrosła w ciągu roku aż tak dynamicznie. Coraz szersza oferta modelowa jest jednym z najważniejszych trendów rynkowych, które przyczyniają się do tak dynamicznego rozwoju elektromobilności w Polsce i na świecie. Samochody elektryczne są już oferowane praktycznie w każdym segmencie. Znajdziemy je w portfolio każdego liczącego się koncernu motoryzacyjnego. Uwzględniając wszystkie możliwe wersje napędowe oraz nadwoziowe możemy mówić o 397 pojazdach z nisko- i zeroemisyjnych, z czego blisko 60% to warianty całkowicie elektryczne.
Dla porównania, w 2017 r., gdy wydawaliśmy pierwszą edycję naszego „Katalogu”, Polacy mogli wybierać tylko spośród 33 odmian BEV i PHEV. Rok później ta liczba wzrosła tylko nieznacznie – do 35 modeli. Dziś jest już ponad dziesięciokrotnie wyższa.
Celem prezentowanego „Katalogu” jest ułatwienie potencjalnym nabywcom samochodów z napędem elektrycznym zapoznania się z ofertą koncernów na polskim rynku i pomoc w wyborze najbardziej odpowiedniego pojazdu, optymalnie dostosowanego do oczekiwań i potrzeb, zarówno pod względem rozwiązań technicznych jak i ceny. Publikacja zawiera ponadto przystępne zestawienia i rankingi umożliwiające porównanie najważniejszych parametrów wszystkich modeli BEV.
Zachęcam Państwa do zapoznania się również z internetową, na bieżąco aktualizowaną wersją Katalogu Pojazdów Elektrycznych