Home Pojazdy Osobowe Škoda Laurin & Klement poszerzy portfolio

Elektryczna Škoda Enyaq w nowej wersji

Laurin & Klement poszerzy portfolio

Elektryczna Škoda Enyaq w nowej wersji

Laurin & Klement poszerzy portfolio

W Polsce model będzie dostępny w IV kwartale br.
Fot. Škoda
Przeczytasz w 2 min
Przeczytasz w 2 min

Škoda poinformowała, że uzupełnia swoją serię w pełni elektrycznych SUV–ów, wprowadzając na rynek nowy model Enyaq L&K. Wariant, nazwany na cześć założycieli firmy – Václava Laurina i Václava Klementa – wyróżnia się charakterystycznymi cechami wyglądu – zarówno na zewnątrz, jak i we wnętrzu. W samochodzie m.in zwiększono zasięg, skrócono czas ładowania oraz zainstalowano nowy, ułatwiający obsługę interfejs użytkownika.

Większy zasięg i lepsze przyspieszenie

Škoda Enyaq L&K oznacza debiut unowocześnionego napędu. Oferuje on zwiększoną moc 210 kW, lepsze przyspieszenie i większy zasięg. Škoda Enyaq L&K 85 z napędem na tylne koła rozpędza się od 0 do 100 km/h w 6,7 sekundy, czyli prawie dwie sekundy szybciej niż poprzedni tylnonapędowy model Enyaq 80. Prędkość maksymalna wynosi teraz 180 km/h, a maksymalny zasięg w cyklu WLTP – 570 kilometrów. Škoda Enyaq L&K 85x z napędem na wszystkie koła przyspiesza od 0 do 100 km/h w zaledwie 6,6 sekundy, a jej maksymalny zasięg to 550 kilometrów.

Ekskluzywne detale nadwozia

Nowa Škoda Enyaq L&K wyróżnia się wyglądem. Detale w kolorze Platinum Grey znalazły się w zderzakach, a także dyfuzorze i lusterkach zewnętrznych. Listwy boczne auta są lakierowane w kolorze nadwozia, natomiast obramowania okien i relingi dachowe wykończone w chromie. Zarówno szyba tylna, jak i szyby tylne–boczne są przyciemniane. Model wyróżnia się charakterystycznymi 20–calowymi lub opcjonalnie 21–calowymi obręczami ze stopów lekkich oraz emblematem L&K na przednich nadkolach.

Dwa wnętrza Design Selections i fotele z masażem

We wnętrzu Škody Enyaq L&K marka oferuje klientom dwa specyficzne wnętrza Design Selections. Standardem jest wersja L&K Shell z beżową, skórzaną tapicerką. Opcjonalny L&K Black charakteryzuje się czarną skórą. Przednie fotele z funkcją wentylacji i masażu, ekskluzywne dla wersji L&K, są zawarte w standardzie w obu wersjach. W Škodzie zamontowano Crystal Face podświetlany 131 diodami LED. Wyposażenie standardowe obejmuje pełne reflektory matrycowe LED.

Oprogramowanie z nowymi funkcjami

Škoda Enyaq Laurin & Klement jest wyposażona w najnowsze oprogramowanie pojazdu ME4, które jeszcze w tym roku znajdzie się we wszystkich modelach rodziny. Dodaje ono liczne ulepszenia, takie jak opcja wstępnego podgrzewania, która doprowadza akumulator do optymalnej temperatury przed rozpoczęciem ładowania. Oprogramowanie ME4 wprowadza również nowe mapy nawigacyjne oraz uproszczone sterowanie systemem klimatyzacji.

Źródło: Škoda
REKLAMA

Narzędzia
i kalkulatory