Home Infrastruktura Operatorzy GreenWay Polska InPost postawi stacje ładowania we Wrocławiu

InPost postawi stacje ładowania we Wrocławiu

InPost postawi stacje ładowania we Wrocławiu

Przeczytasz w 2 min
Przeczytasz w 2 min

Operator logistyczny rozszerza zakres współpracy z miastami GreenCity. Wspólnie z GreenWay i TBS Wrocław spółka zainstaluje na wrocławskich osiedlach 6 stacji ładowania samochodów elektrycznych. Obiekty będą gotowe w ciągu najbliższych miesięcy.

Zwiększanie zasięgu sieci stacji ładowarek samochodów elektrycznych w pełni wpisuje się w ideę działań programu InPost Green City. Sami w InPost mocno stawiamy na ekologię i sukcesywnie wymieniamy samochody w naszej flocie na te elektryczne. Na bieżąco monitorujemy powstający ślad węglowy oraz wprowadzamy szereg proekologicznych rozwiązań dla naszych klientów. Do takich rozwiązań należą m.in. zwrotne opakowania, multiskrytka, czy montowane na urządzeniach Paczkomat® InPost zielone dachy oraz czujniki powietrza. Cieszymy się, że nasz partner TBS Wrocław podziela tę ideę i wspólnie możemy działać na rzecz wrocławian i środowiska – powiedziała Marta Zalewska, Dyrektor ds. relacji partnerskich i Programu InPost Green City

Stacje i miejsca postojowe

W ramach programu InPost Green City, firma  wspólnie z GreenWay i TBS Wrocław  wykonuje jedną z takich realizacji. Jest nią montaż na osiedlach TBS Wrocław 6 stacji umożliwiających ładowanie pojazdów elektrycznych.

Stacje ładowania samochodów elektrycznych we wskazanych lokalizacjach na terenie TBS we Wrocławiu będą gotowe w ciągu najbliższych miesięcy. Przy każdej stacji ich operator wyznaczy 2-3 miejsca postojowe, które będą odpowiednio oznaczone.

Umożliwienie ładowania samochodów elektrycznych mieszkańcom osiedli domów wielorodzinnych to jedno z większych wyzwań stojących przed rozwojem elektromobilności. Aby na nie odpowiedzieć, potrzebujemy szerokich, międzysektorowych partnerstw podmiotów zaangażowanych w budowę zeroemisyjnego transportu. Właśnie w tych kategoriach postrzegamy współpracę przy zielonej inicjatywie we Wrocławiu – powiedział Rafał Czyżewski, Prezes GreenWay Polska.

Wrocław otwarty na elektryki

Wrocław od kilku lat wspiera zrównoważoną mobilność w tkance miejskiej i jest przykładem miasta otwartego na pojazdy elektryczne. Kierowcy tego typu pojazdów (także tych z napędem wodorowym) posiadają w stolicy Dolnego Śląska szereg udogodnień. Mogą poruszać się po buspasach i wydzielonych torowiskach o łącznej długości 21 km. Korzystają z 200 bezpłatnych miejsc parkingowych dedykowanych samochodom elektrycznym /z napędem wodorowym oraz innych miejsc postojowych w strefach płatnego parkowania we Wrocławiu także nie wnosząc opłaty. Kierowcy mają także zapewniony dostęp do ponad 140 punktów ładowania, niebawem także na terenach TBSWrocław.

Redukcja smogu

Dziękujemy naszym partnerom za zaufanie i z niecierpliwością czekamy na pierwsze efekty owocnej współpracy przy tym projekcie. To bardzo ważny krok w kontekście wykorzystania potencjału elektromobilności. Dzięki nowym punktom ładowania samochodów elektrycznych TBS Wrocław przyczyni się do redukcji smogu w mieście i jednocześnie do poprawy jakości życia mieszkańców – powiedział Marcin Kij, prezes TBS Wrocław.

Źródło: na podstawie GreenWay

REKLAMA

Narzędzia
i kalkulatory