Home Infrastruktura Platformy Hubject Hubject dołącza do ChargeUp Europe

ChareUp Europe zrzesza 30 partnerów

Hubject dołącza do ChargeUp Europe

ChareUp Europe zrzesza 30 partnerów

Hubject dołącza do ChargeUp Europe

Hubject odgrywa ważną rolę w interoperacyjnym europejskim rynku eRoaming
Fot. Hubject
Przeczytasz w 2 min
Przeczytasz w 2 min

Stowarzyszenie ChargeUp Europe pozyskało szóstego partnera ekosystemowego. Dołączenie Hubject przyczyniło się do rozszerzenia ogólnego zakresu i zasięgu stowarzyszenia, które obecnie składa się z 24 członków branżowych oraz sześciu partnerów ekosystemowych.

Kluczowym czynnikiem umożliwiającym sprawne i szybkie upowszechnienie elektromobilności w Europie będzie możliwość ładowania przez kierowców pojazdów elektrycznych w dowolnym miejscu i podłączenie się do otwartych sieci ładowania. Roaming pomiędzy publicznie dostępnymi sieciami ładowania ma kluczowe znaczenie dla płynności i niezawodności jazdy kierowców oraz dla rozwoju jednolitego europejskiego rynku infrastruktury dla pojazdów elektrycznych. Bezpośrednie połączenia roamingowe peer to peer pomiędzy firmami świadczącymi usługi ładowania lub połączenia z hubami eRoaming, takimi jak Hubject, to podstawowe sposoby, dzięki którym kierowcy EV mogą wygodnie uzyskać dostęp i naładować swoje EV poza siecią macierzystą.
 
Hubject z przyjemnością zostaje partnerem ekosystemowym ChargeUp Europe i cieszy się na bliższą współpracę z rówieśnikami z branży. Współpraca ta nie mogłaby być bardziej na czasie, biorąc pod uwagę szybkie zmiany w polityce UE oraz tempo innowacji na rynku. Praca obok i razem z członkami ChargeUp Europe zapewni ekscytujące możliwości dostarczania najlepszych usług ładowania EV konsumentom i pozwoli na dalsze towarzyszenie UE w tworzeniu polityki w tej dynamicznej i ciągle zmieniającej się branży – powiedział Christian Hahn, dyrektor generalny Hubject.

Zarówno Hubject, jak i ChargeUp Europe uważają, że aby mógł istnieć model otwartego rynku, interoperacyjność EVCI musi być głównym założeniem. Interoperacyjność ta zależy od stosowania otwartych, bezpłatnych, niedyskryminujących protokołów i standardów dostępnych dla wszystkich uczestników rynku na równych warunkach. Zasady otwartego, interoperacyjnego rynku powinny być wspierane przez solidne ramy regulacyjne na poziomie UE.
 
W ChargeUP Europe jesteśmy bardzo szczęśliwi, że możemy powitać Hubject jako naszego szóstego partnera ekosystemowego. Jesteśmy podekscytowani możliwością wspólnej pracy nad realizacją paneuropejskiego rynku ładowania EV opartego na otwartości i interoperacyjności. Ponieważ osiągamy krytyczny etap dla polityki UE poświęconej ułatwianiu wprowadzania infrastruktury do ładowania EV, jest to dla nas ważny sygnał, aby się połączyć i cieszymy się na współpracę w celu zapewnienia zeroemisyjnego transportu w Europie – stwierdził Matthieu Bonnet, prezes ChargeUP Europe i CEO Allego.

W kontekście bieżących wniosków legislacyjnych Komisji Europejskiej dotyczących Zielonego Ładu, ChargeUp Europe, zgodnie ze swoimi wartościami założycielskimi, jest zdecydowanym zwolennikiem otwartych protokołów i standardów w celu pobudzenia konkurencji rynkowej i zapewnienia równych szans w różnych domenach komunikacyjnych ładowania EV.

Własna platforma Hubject odgrywa ważną rolę w interoperacyjnym europejskim rynku eRoaming. Platforma umożliwia uczestnictwo graczom rynkowym, niezależnie od ich podejścia biznesowego, wielkości lub miejsca w łańcuchu wartości. Platforma zapewnia niską barierę wejścia, ma charakter niedyskryminacyjny, zapewnia otwarty i równy dostęp. O jej znaczeniu w branży infrastruktury EV świadczy liczba uczestników rynku, którzy łączą się z platformą.

Źródło: Hubject

Narzędzia
i kalkulatory