Home Opinie Fenomen widoczny po słupkach sprzedaży

Praktyczny, ale i przyjazny w codziennym użytkowaniu

Fenomen widoczny po słupkach sprzedaży

Praktyczny, ale i przyjazny w codziennym użytkowaniu

Fenomen widoczny po słupkach sprzedaży

Przeczytasz w 2 min

Popularność Forda Mustanga Mach-E można podsumować faktem, że pula aut przeznaczona dla Polski na 2022 rok została wyprzedana. Na czym polega fenomen tego modelu? Na to pytanie odpowiada Piotr Ziółkowski z EV Klub Polska.

Testowany przez Piotra Ford Mustang Mach-E, posiadał akumulator o pojemności 98 kWh (88 kWh netto) oraz napęd na 4 koła. Auto dysponowało mocą 351 KM oraz 580 Nm, które pozwalały osiągnąć pierwsze 100 km/h w czasie 5,8 sekund. W takiej konfiguracji deklarowany przez producenta zasięg to 540 km.

Mustang jest autem reprezentującym segment D-SUV. Jego rozstaw osi liczył imponujące 2987 mm. Jak twierdzi Piotr, dzięki temu we wnętrzu nie brakowało przestrzeni zarówno z przodu, jak i z tyłu. Przestronność auta podkreślał również minimalistyczny design deski rozdzielczej, który skupia się na centralnie umieszczonym 15,5-calowym ekranie, odpowiedzialnym na sterowanie niemal wszystkimi funkcjami pojazdu.

PLUSY

  • Precyzyjny układ kierowniczy, który potrafi przynieść sporo satysfakcji podczas dynamiczniejszych manewrów
  • Przestrzeń we wnętrzu – całkowicie płaska podłoga oraz sprytnie poprowadzona linia dachu sprawiają, że pasażerowie podróżujący zarówno w przednim, jak i tylnym rzędzie nie będą narzekać na ścisk
  • Minimalistyczny design wnętrza 
  • Funkcja sterowania jednym pedałem, która umożliwia wytrącenie prędkości aż do całkowitego zatrzymania – wygodne rozwiązanie podczas jazdy w mieście
  • Przemyślany interfejs systemu infotaitment
  • Pojemny frunk – 81l (KIA EV6 AWD – 20l)
  • Twardo zestrojone zawieszenie – przy agresywniejszej jeździe sprawie wiele frajdy 

MINUSY

  • Mało imponujący bagażnik oferujący jedynie 402 l co na tle konkurencji stanowi przeciętny wynik (KIA EV6 – 490l; BMW iX3 – 510l)
  • Fotele – trudno było ustawić komfortową pozycję za kierownicą
  • Wysokie zużycie energii

Podsumowanie

Kilka spędzonych dni z Fordem Mustangiem Mach-E pozwoliło mi na realne sprawdzenie tego modelu. W tym czasie zrozumiałem na czym polega fenomen tego auta. Przede wszystkim na dużą pochwalę zasługuje napęd oraz system zarządzania energią. Jako jeden z nielicznych samochodów elektrycznych tej wielkości może pochwalić się wynikami zużycia energii na poziomie 17-18 kWh/100 km w cyklu mieszanym. Również na autostradzie wartości zużycia energii są optymalne i przy prędkościach 130-140 km/h są w granicach 24 kWh/100 km. Wśród zalet Mustanga nie sposób zapomnieć również o przestrzeni we wnętrzu, dobrym doborze materiałów wykończeniowych czy odpowiedniej ergonomii. To wszystko sprawia, że ten model nie tylko jest praktyczny, ale i przyjazny w codziennym użytkowaniu. Choć Ford nie ustrzegł się wad, to mogę stwierdzić, że jest to jeden z ciekawszych elektryków dostępnych na rynku. Zobaczymy tylko czy wraz z rosnącą konkurencją wypracowana, dobra pozycja Mustanga Mach-E nie zostanie zagrożona.”

Narzędzia
i kalkulatory