Home Pojazdy Dostawcze Renault Elektryczne ciężarówki posprzątają Barcelonę

E-TECH w stolicy Katalonii

Elektryczne ciężarówki posprzątają Barcelonę

E-TECH w stolicy Katalonii

Elektryczne ciężarówki posprzątają Barcelonę

Pojazdy E-TECH będą dostarczane partiami, by zagwarantować ich płynne wdrożenie
Fot. Renault Trucks
Przeczytasz w < 1 min
Przeczytasz w < 1 min

Barcelona dokonała ważnego wyboru na rzecz dekarbonizacji miejskiej mobilności. Zamówienie na pojazdy użyteczności publicznej zostało podzielone pomiędzy kilku podwykonawców, którzy zajmują się gospodarką komunalną i mają te same cele w zakresie zrównoważonego rozwoju miasta. Spółki CLD Sorigué, Urbaser, oraz Valoriza (Groupe Sacyr) wybrały Renault Trucks na dostawcę 73 w pełni elektrycznych pojazdów E-TECH, które już niedługo będą poruszać się po ulicach stolicy Katalonii. Pierwsza partia, obejmująca śmieciarki ładowane od tyłu, zamiatarko-opryskiwacze oraz wywrotkę, została dostarczona.

Barcelona mocno angażuje się w redukcję swojego śladu węglowego. Z tego względu w ostatnim przetargu dotyczącym utrzymania infrastruktury, miasto postawiło wymóg korzystania z bezemisyjnych pojazdów. Dzięki zamówieniu, które objęło 73 elektryczne pojazdy od Renault Trucks, za pomocą których spółki CLD Sorigué, Urbaser, oraz Valoriza będą świadczyć usługi sprzątania i gospodarować odpadami, stolica Katalonii poprawia jakość życia swoich mieszkańców i staje się wzorem dekarbonizacji dla innych europejskich miast.

Całkowicie elektryczne pojazdy E-TECH będą dostarczane partiami, by zagwarantować ich płynne wdrożenie, związane m.in. ze szkoleniami operatorów z zakresu technologii elektrycznej oraz techniki jazdy. Pierwsza partia, obejmująca śmieciarki ładowane od tyłu, zamiatarko-opryskiwacze oraz wywrotkę, została dostarczona.

Dzięki swoim w pełni elektrycznym i wszechstronnym pojazdom oraz rozwiniętej sieci dystrybucji i sieci serwisowej, Renault Trucks jest liderem segmentu pojazdów komunalnych.

Źródło: Renault Trucks

Narzędzia
i kalkulatory