Home Technologia Baterie Columbus wybuduje magazyn o pojemności 532 MWh

Columbus wybuduje magazyn o pojemności 532 MWh

Columbus wybuduje magazyn o pojemności 532 MWh

Przeczytasz w < 1 min
Przeczytasz w < 1 min

Spółka poinformowała, że planuje budowę przemysłowego magazynu energii o mocy 133 MW oraz pojemności 532 MWh, który powstanie w południowej Polsce. Realizacja przedsięwzięcia planowana jest na lata 2024-2026. Szacunkowa wartość inwestycji wynosi ok.1 mld zł.

Columbus poprzez spółkę, do której posiada prawa, uzyskał warunki przyłączenia dla przemysłowego magazynu energii o mocy 133 MW oraz pojemności 532 MWh, zlokalizowanego w południowej części kraju. Urządzenie pozwoli stabilizować sieć oraz zwiększy możliwości dla przyłączenia nowych źródeł OZE w regionie.

Magazyny energii są nie tylko kluczową technologią dla poprawy jakości funkcjonowania sieci energetycznych, ale także niezbędnym narzędziem dla transformacji energetycznej i zrównoważonego rozwoju kolejnych źródeł OZE w naszym kraju. To nasza pierwsza inwestycja w wielkoskalowy magazyn energii, a w planach mamy kolejne tego typu przedsięwzięcia. Magazyn energii o takiej mocy jest w stanie zasilić przez cały dzień 150 000 domów – powiedział Dawid Zieliński prezes zarządu Columbus Energy S.A.

Realizacja przedsięwzięcia planowana jest na lata 2024-2026. Szacunkowa wartość inwestycji wynosi ok.1 mld zł. Columbus Energy jest w czołówce firm sektora mikroinstalacji fotowoltaicznych w Polsce. Spółka jest notowana na rynku New Connect.

Źródło: na podstawie Columbus Energy

Narzędzia
i kalkulatory