Home Technologia Baterie Biskupice zwiększą moce

LG Energy Solution

Biskupice zwiększą moce

LG Energy Solution

Biskupice zwiększą moce

Podwrocławska fabryka jest największym centrum produkcji baterii do samochodów elektrycznych w Europie
Fot. LG Energy Solution Wrocław
Przeczytasz w < 1 min
Przeczytasz w < 1 min

LG Energy Solution planuje zwiększyć swoje moce produkcyjne w Polsce do 90 GWh w zakładzie w Biskupicach Podgórnych, podała firma. Docelowo podwrocławski zakład należący do koreańskiego koncernu, produkujący baterie do samochodów elektrycznych osiągnie maksymalnie do 2025 r. moc 115 GWh. Producent prognozuje, że w tym roku zapotrzebowanie globalnego rynku baterii osiągnie 890 GWh, co oznacza 33-procentowy wzrost w stosunku do roku poprzedniego (670 GWh).

Podtrzymany plan

LG Energy Solution będzie aktywnie zwiększać zdolności produkcyjne swoich zakładów produkcyjnych w Ameryce Północnej, Europie i Azji. W Ameryce Północnej, gdzie spodziewany jest najszybszy wzrost rynku EV, moce produkcyjne firmy mają osiągnąć 55 GWh, dzięki uruchomieniu dwóch zakładów Ultium Cells w Ohio i Tennessee. W Polsce i Azji (w tym w Korei Południowej i Chinach) moce produkcyjne mają również wzrosnąć odpowiednio: do 90 GWh w zakładzie w Biskupicach Podgórnych i do 155 GWh w Azji” – napisano w komunikacie. W komunikacie podtrzymano plan, zakładający że docelowo podwrocławski zakład osiągnie moc 115 GWh, najpóźniej do 2025 r.

LG Energy Solution, wyodrębniony ze struktur LG Chem, dostarcza baterie litowo-jonowe dla pojazdów elektrycznych, produktów IT i elektronarzędzi oraz do systemów magazynowania energii. W 2016 roku w Biskupicach Podgórnych powstało LG Energy Solution Wrocław, które stanowi pierwsze, a zarazem największe centrum produkcji baterii do samochodów elektrycznych w Europie. Obecna moc produkcyjna polskiej fabryki wynosi 86 GWh.

Globalne zapotrzebowanie wzrośnie

LG Energy Solution prognozuje, że w tym roku zapotrzebowanie globalnego rynku baterii osiągnie 890 GWh, co oznacza 33-procentowy wzrost w stosunku do roku poprzedniego (670 GWh). Rynek baterii w Ameryce Północnej może rozwinąć się najszybciej, nawet o 60 proc., tym samym przewodząc ekspansji całego globalnego rynku baterii. Oczekuje się również, że rynki europejski i chiński rozwiną się odpowiednio o 40 proc. i 20 proc.

Źródło: LG Energy Solution Wrocław

Narzędzia
i kalkulatory