Aktualności

Volkswagen ID.5

News
15/01/2022
Volkswagen ID.5

W piątek i sobotę (14-15.01) w Volkswagen Home przy ulicy Karolkowej 30 w Warszawie można było z bliska przyjrzeć się nowemu Volkswagen ID.5 będącego odmianą coupe dobrze znanego na rynku od kilkunastu miesięcy ID.4.

Podobnie jak w przypadku starszego brata, ID.5 dostępny jest wyłącznie z baterią o pojemności 77 kWh, która w tym przypadku oferuje od 490 do 520 km zasięgu w zależności od wariantu mocy, na który się zdecydujemy. Do dyspozycji mamy natomiast wersję PRO (174KM), Pro Performance (204KM) oraz GTX (299KM) która jako jedyna występuje w połączeniu z napędem na wszystkie koła.


Mimo iż teoretycznie mamy do czynienia z dwoma identycznymi autami różniącymi się jedynie odmiennie poprowadzoną linią dachu to obecnych jest kilka delikatnych różnic. Z zewnątrz wyraźnie zauważalny jest przemodelowany zderzak nadający autu bardziej agresywnego charakteru. Natomiast boczne panele polakierowane zostały w kolorze nadwozia. Auto jest również minimalnie dłuższe (+ 15 mm) oraz niższe (-18 mm) od ID.4.


W środku natomiast dostępny jest między innymi nowy (brązowy) kolor wykończenia wnętrza oraz nieco większy ekran główny obsługujący ID.Software 3.0, który w pozostałych modelach marki powinien pojawić się wiosna 2022 roku.