Home Pojazdy Transport ciężki Z pełną gamą EV w ofercie

Renault Trucks przedstawił ciężkie elektryki

Z pełną gamą EV w ofercie  

Renault Trucks przedstawił ciężkie elektryki

Z pełną gamą EV w ofercie  

Firma produkuje elektryczne rowery i 44 tonowe ciężarówki budowlane
Fot. Renault
Przeczytasz w < 1 min
Przeczytasz w < 1 min

Renault Trucks zaprezentowało całkowicie elektryczne modele pojazdów do zastosowań ciężkich. Renault Trucks E-Tech T i C, które jako pierwsze noszą nowe logo producenta. Ciągniki będą produkowane w fabryce w Bourg-en-Bresse (Francja). Produkcja rozpocznie się pod koniec 2023 roku. Producent poinformował, że modele są już dostępne w przedsprzedaży. 

Pojawienie się w pełni elektrycznej gamy pojazdów ciężkich Renault Trucks to jak podkreśla firma  duży krok naprzód w dążeniu producenta do dekarbonizacji transportu drogowego. Renault Trucks jest obecnie jedyną firmą posiadającą ofertę pojazdów elektrycznych do wszystkich zastosowań: od roweru towarowego o masie 650 kg po elektryczny ciągnik siodłowy i samochód budowlany o masie 44 t. 

Wyważona ewolucja w projektowaniu

Nowe modele przeznaczone do dystrybucji regionalnej i budownictwa, mają konstrukcję typową dla motoryzacji elektrycznej. Projektanci Renault Trucks wprowadzając zmiany w przedniej części pojazdu zachowali ogólną i doskonałą równowagę projektu.

Renault Trucks E-Tech T i C mają charakterystyczną stylizację elektrycznych ciężarówek tej marki: niebieskie osłony nakrętek i pionowe pasy po bokach pojazdu oraz plakietkę Renault Trucks E-Tech z przodu. Wyposażone są również w nowe logo z niebieskiego tworzywa sztucznego. Aby zwiększyć bezpieczeństwo, przód pojazdów został wysunięty o 115 mm, a po bokach umieszczono radary. Podwozie wyposażone jest również w wysuwany stopień, który maksymalizuje przestrzeń przeznaczoną na akumulatory. 

W całkowicie zmienionym panelu przednim, projektanci Renault Trucks zaczerpnęli inspirację ze świata muzyki elektronicznej: wzór  przypomina korektor w odtwarzaczu. Aby wzmocnić ten elektromechaniczny efekt, przód pojazdów jest w całości lakierowany. 

Źródło: Renault

Narzędzia
i kalkulatory