Home Pojazdy Osobowe Hyundai World Car of the Year 2023

IONIQ 6

World Car of the Year 2023

IONIQ 6

World Car of the Year 2023

Hyundai drugi raz z rzędu zdobył prestiżową nagrodę
Fot. Hyundai
Przeczytasz w 2 min
Przeczytasz w 2 min

Hyundai IONIQ 6 zdobył tytuł World Car of the Year 2023, World Electric Vehicle 2023 oraz World Car Design of the Year 2023. To drugie z rzędu potrójne zwycięstwo Hyundai Motor Group. Hyundai IONIC 5 zwyciężył w zeszłym roku w tych samych trzech kategoriach.

Jury składające się ze 100 dziennikarzy motoryzacyjnych z 32 krajów wybrało zwycięzców w tajnym głosowaniu na podstawie oceny każdego kwalifikującego się pojazdu. Pojazdy kwalifikujące się do nagrody World Car of the Year musiały być produkowane w ilości co najmniej 10 000 sztuk rocznie, wycenione poniżej poziomu samochodów luksusowych (na ich głównych rynkach). Musiały być ponadto dostępne w sprzedaży, na co najmniej dwóch głównych rynkach (Chiny, Europa, Indie, Japonia, Korea, Ameryka Łacińska, USA) oraz na co najmniej dwóch kontynentach w okresie od 1 stycznia 2022 r. do 30 marca 2023 r.

Prestiżowy plebiscyt World Car of the Year jest organizowany od 19 lat. Auta są oceniane w sześciu kategoriach. Setka jurorów w swoich typach pod uwagę bierze nie tylko wygląd i parametry pojazdów, komfort pasażerów i bezpieczeństwo, ale również aspekty środowiskowe oraz stosunek wydajności do ceny. W najbardziej prestiżowej kategorii World Car of the Year IONIQ 6 został wybrany ze wstępnej listy trzydziestu pojazdów z całego świata, a następnie z krótkiej listy trzech finalistów (ogłoszono ją 7 marca). Finalistami okazały się modele: BMW X1 / iX1, Hyundai Ioniq 6 i Kia Niro. Ostatecznie zwycięstwo przypadło Hyundaiowi.

Jesteśmy podekscytowani otrzymaniem tego prestiżowego wyróżnienia dwa lata z rzędu, które jest wyrazem uznania dla wszystkich w Hyundai Motor Company. Dążymy do tego, aby wprowadzić na rynek pojazdy elektryczne, takie jak IONIQ 6. Ten zaszczyt wzmacnia nasze zaangażowanie w bycie światowym liderem w dziedzinie elektryfikacji pojazdów i będzie służył do wzmocnienia naszych wysiłków, jako dostawcy inteligentnych rozwiązań mobilnych — powiedział Jaehoon Chang, prezes i dyrektor generalny Hyundai Motor Company.

W kategorii World Electric Vehicle, IONIQ 6 został wybrany ze wstępnej listy dwudziestu jeden pojazdów z całego świata, a następnie z listy trzech finalistów. W tej kategorii w pierwszej trójce znalazły się BMW i7, Hyundai Ioniq 6 i Lucid Air.

Zawsze chcemy łączyć się z klientami na poziomie emocjonalnym, a dzięki projektowi IONIQ 6 stworzyliśmy naprawdę jedyny w swoim rodzaju samochód. Odważna stylistyka opływowego kształtu łączy w sobie silny emocjonalny urok z aerodynamiczną wydajnością, zapewniając wyjątkowy zasięg — powiedział SangYup Lee, wiceprezes wykonawczy i szef Hyundai Global Design Center.

Źródło: worldcarawards.com
REKLAMA

Narzędzia
i kalkulatory