
Wodorowy Roadshow 2022 rusza!
Poznaj Wodór Roadshow 2022 to wydarzenie organizowane przez Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego, jakiego jeszcze w Polsce nie było. Event, ma pokazać, że z wodorem i gospodarką wodorową dotrzeć można nie tylko do specjalistów, ekspertów z branży na Konferencjach czy Targach, ale także do zwykłych ludzi, mieszkańców miast, całych rodzin. Patronat nad wydarzeniem objęło Polskie Stowarzyszenie Paliw Alternatywnych oraz elektromobilni.pl
Wodór Roadshow, to cykl sześciu imprez organizowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego, które odbędą się w drugiej połowie października 2022 roku w całym Województwie Wielkopolskim. 20 października zawitamy do w Konina, 21 października do Kalisza, 22 października do Ostrowa Wielkopolskiego, 23 października do Leszna, 24 października do Piły. Cały roadshow zakończy się wielkim finałem 25 października w Poznaniu.
Wodorowe miasteczka w miastach
Do każdego z tych miast zawita nasze wodorowe miasteczko, które ulokowane zostanie w samym centrum miasta. W jego gotowych, interaktywnych strefach, mieszkańcy miasta, którzy zdecydują się nas odwiedzić (wstęp wolny), dowiedzą się czym jest gospodarka wodorowa, jak wodór może odmienić nasz transport, przemysł, magazynowanie i korzystanie z energii przez nas wszystkich. Dowiedzą się dlaczego zielone, zero-emisyjne źródła energii są takie ważne. Zobaczą i poznają sprzęt, który korzysta z wodoru jako paliwa. Dodatkowo będą mogli wziąć udział w mnóstwie interaktywnych zabaw, konkursów, atrakcji dla najmłodszych ( w tym strefa niesamowitych eksperymentów!) Będą czekać na nich stoiska partnerskie, ciekawe prelekcje, spotkania z ludźmi, którzy działają i stawiają na rozwiązania wodorowe.
Od samochodów po lizaki
Toyota Miraii, roboty, generator prądu na wodór, laboratorium, manufaktura lizaków, stacja układania atomów profesor Wodór to tylko część ekspozycji, która wprowadzić ma w nowy wodorowy świat. Technologie wodorowe, to nowa i innowacyjna gałąź gospodarki, a także odpowiedź naukowców i inżynierów na potrzebę budowy zeroemisyjnych rozwiązań, która jest integralną częścią długoterminowych strategii klimatycznych i rozwojowych. Prezentowane miasteczko wodorowe pokazuje zachodzące zmiany w szerokiej perspektywie i ma pomóc zrozumieć przyczyny i następstwa transformacji wodorowej. Dotarcie do osób, które stoją przed wyborem ścieżki zawodowej jest szczególnie ważne, gdyż rewolucja wodorowa staje się faktem, na który musimy się przygotować i dotyczy ona praktycznie wszystkich zawodów, nie tylko technicznych.
Kolejne odsłony imprezy można będzie śledzić na kanałach w Social Mediach:
https://roadshow.meethydrogen.com/Grupy zorganizowane oprowadzone będą przez przewodnika, którym jest stworzona przez nas specjalnie na tą okazję postać: Profesor Wodór, żywiołowy naukowiec, który z chęcią oprowadzi całe klasy po naszym wodorowym miasteczku dzieląc się z nimi ciekawostkami i informacjami na temat Gospodarki Wodorowej! Zapraszamy serdecznie!

Rezerwacja przewodnika pod mailem: roadshow@mh.energy