Home EV Klub Polska Wielki zlot samochodów elektrycznych w Łodzi

EV Klub Polska: Manufaktura Nowej Mobilności

Wielki zlot samochodów elektrycznych w Łodzi

EV Klub Polska: Manufaktura Nowej Mobilności

Wielki zlot samochodów elektrycznych w Łodzi

Fot. EV Klub Polska
Przeczytasz w 3 min
Przeczytasz w 3 min

Święto elektromobilności zbliża się wielkimi krokami. Ostatniego dnia września (sobota) w Łodzi odbędzie się największy zlot samochodów elektrycznych w Polsce. Tradycyjnie w samo południe w ramach trzeciej edycji Manufaktury Nowej Mobilności z ulicy Piotrkowskiej wyruszy kawalkada samochodów elektrycznych, która przejedzie ulicami miasta prosto pod Łódzką Manufakturę. Organizatorami wydarzenia są Fundacja EV Klub Polska oraz Miasto Łódź. Warto wziąć udział w zlocie, który z pewnością zgromadzi liczną grupę zwolenników bezemisyjnego transportu z kraju i zagranicy. Wydarzenie będzie też doskonałą okazją do zapoznania się z niemal wszystkimi modelami samochodów elektrycznych dostępnymi na rynku oraz wymiany myśli i doświadczeń podczas zaplanowanych debat i rozmów z osobami zainteresowanym rozwojem elektromobilności w naszym kraju. Imprezą towarzyszącą będzie Ogólnopolski Zlot Rowerów Towarowych.

Setki samochodów elektrycznych, nowości rynkowe, elektryczne rajdówki, prelekcje ekspertów i realnych użytkowników pojazdów elektrycznych. Tak będzie wyglądać tegoroczna trzecia edycja Manufaktury Nowej Mobilności. Będzie to już piąty zlot EV Klub Polska, który po raz trzeci organizowany jest w Łodzi i który zwieńczy tydzień z elektromobilnością w Łodzi, zapoczątkowany Kongresem Nowej Mobilności 2023 (26-28 września br.).

Łukasz Lewandowski, Prezes Fundacji EV Klub Polska

Zgromadzeni w samo południe na ul. Piotrkowskiej, wyruszymy wspólnie ulicami miasta wprost na rynek Manufaktury. Jest to tylko początek atrakcji zaplanowanych na ostatnią sobotę września, ponieważ na rynku Manufaktury przez cały dzień odbędzie się szereg prelekcji oraz debat poruszających elektromobilne zagadnienia – podkreślił Łukasz Lewandowski, Prezes Fundacji EV Klub Polska.

Organizatorzy wydarzenia spodziewają się jeszcze większej frekwencji niż podczas ubiegłorocznej edycji zlotu w której uczestniczyło ok. 150 w pełni elektrycznych samochodów. Niektórzy klubowicze pokonają również w tym roku setki, a nawet tysiące kilometrów, aby móc spotkać podczas wydarzenia i podzielić się swoimi elektromobilnymi doświadczeniami.

W Łodzi merytoryka będzie odgrywała również kluczową rolę. Każdy odwiedzający tego dnia łódzką Manufakturę będzie miał możliwość zapoznania się z elektromobilnością i porozmawiania z użytkownikami samochodów elektrycznych czy posłuchania o ich doświadczeniach i przeżyciach z życia wziętych.

–  Podczas prelekcji i debat, które odbędą się w godzinach 13-17, poruszone zostaną kluczowe zagadnienia związane z rozwojem elektromobilności. Opowiemy o praktycznych doświadczeniach dotyczących najczęstszych usterek i trwałości akumulatorów, zasięgów samochodów elektrycznych czy ich ładowania. Atmosferę podgrzeje temat pożarów, który nadal wymaga wyjaśnień. A na koniec porozmawiamy o mikromobilności, która może być remedium dla wielu zakorkowanych miast – dodał Piotr Ziółkowski, Wiceprezes Fundacji EV Klub Polska.    

Imprezą towarzyszącą Manufakturze Nowej Mobilności będzie Ogólnopolski Zlot Rowerów Towarowych, organizowany przez Fundację Normalne Miasto. Na placu Manufaktury zostaną zaprezentowane elektryczne rozwiązania z Polski, Niemiec i Holandii. Nie zabraknie też wariantów cargo, które stają się w Europie coraz popularniejsze m.in. wśród firm kurierskich.

DPD coraz chętniej korzysta z rowerów e-cargo. Fot. DPD Polska

Czym jest rower, wie każdy, ale czy każdy orientuje się, co to jest rower towarowy? Że coraz prężniej w miastach Europy działają firmy poruszające się rowerami cargo?  Szacuje się, że w samej Kopenhadze jest kilkadziesiąt tysięcy rowerów towarowych i służą one głównie do transportowania dzieci do przedszkola lub do szkoły albo jakoś środek do pracy czy po zakupy – powiedział Hubert Barański, prezes zarządu fundacji Normalne Miasto – Fenomen.

Osoby zainteresowane wzięciem udziału w zlocie muszą wypełnić formularz zgłoszeniowy dostępny pod linkiem:

Więcej informacji: www.EVklub.pl

EV Klub Polska to pierwszy w Polsce klub właścicieli i użytkowników pojazdów elektrycznych, którego celem jest integracja, pomoc i realne wsparcie obecnych i przyszłych kierowców samochodów elektrycznych. Klub zabiega o kształtowanie jak najlepszego otoczenia prawnego i gospodarczego dla użytkowania pojazdów zeroemisyjnych. EV Klub Polska jest jednym z współzałożycieli Global EV Drivers Alliance, organizacji zrzeszającej kluby użytkowników samochodów elektrycznych z całego świata.

Źródło: EV Klub Polska

Narzędzia
i kalkulatory