Home Technologia Wodór Uber zwiększy wodorową flotę

Mirai w Berlinie

Uber zwiększy wodorową flotę

Mirai w Berlinie

Uber zwiększy wodorową flotę

Toyota Mirai drugiej generacji ma zasięg do 650 km.
Fot. Toyota
Przeczytasz w < 1 min
Przeczytasz w < 1 min

W Berlinie powstaje największa flota samochodów wodorowych w Niemczech. W ofercie premium Ubera – Comfort Electric jeszcze w tym roku znajdzie się 200 sedanów modelu Mirai. Przedsięwzięcie realizowane jest w ramach dwuletniego pilotażowego projektu H2 Moves Berlin.

Największa flota PCEV

H2 Moves Berlin to dwuletni pilotażowy projekt Toyoty Deutschland, SafeDriver ENNOO i Anglo American, który ma przyspieszyć rozwój zrównoważonego transportu wodorowego w Niemczech. W ramach tej współpracy Toyota udostępni pasażerom Ubera w Berlinie 200 sedanów Mirai z elektrycznym napędem na ogniwa paliwowe, aby przetestować praktyczność eksploatacji samochodów zasilanych wodorem w metropolii. Będzie to największa flota samochodów osobowych typu FCEV w Niemczech. 50 egzemplarzy już dziś kursuje po ulicach Berlina, a pozostałe 150 aut dołączy do nich w nadchodzących miesiącach.

H2 Moves Berlin to nowy etap w rozwoju wodorowego transportu w Niemczech. Poszerzamy dzięki niemu park bezemisyjnych pojazdów zasilanych wodorem w Berlinie, z których teraz każdy może skorzystać przy pomocy popularnej aplikacji carpoolingowej. Dzięki temu znacząco zwiększy się grono osób mających styczność z tą innowacyjną technologią, które będą mogły same się przekonać o tym, jak praktyczne i komfortowe są elektryczne samochody na ogniwa paliwowe – powiedział André Schmidt, prezes Toyota Deutschland

Elektryczne premium

Wodorowe Toyoty można zarezerwować za pośrednictwem aplikacji Uber w usłudze Comfort Electric, która umożliwia pasażerom zamówienie bezemisyjnych samochodów.

Toyota Mirai drugiej generacji ma zasięg do 650 km. Silnik elektryczny generuje moc 182 KM i jest zasilany ogniwami paliwowymi, które wytwarzają prąd w reakcji wodoru i tlenu.

Źródło: Toyota
REKLAMA

Narzędzia
i kalkulatory