Home Sport&Lifestyle Tragiczny wypadek na skuterze  

Nie żyje Ken Block

Tragiczny wypadek na skuterze  

Nie żyje Ken Block

Tragiczny wypadek na skuterze  

Kunszt Blocka podziwiało w Sieci setki milionów fanów motoryzacji
Fot. Audi
Przeczytasz w < 1 min
Przeczytasz w < 1 min

O śmierci kierowcy poinformowało Biuro szeryfa Wasatch County w stanie Utah. Ken Block 2 stycznia br. podczas jazdy na skuterze śnieżnym, najechał na strome zbocze, spadł z pojazdu, którym został następnie przygnieciony. Wskutek odniesionych obrażeń Ken Block zmarł na miejscu.

Ken Block urodzony w 1967 w Long Beach, był legendarnym amerykańskim kierowcą rajdowym i rallycrossowym, znanym na całym świecie wirtuozem kierownicy, który jazdę „na granicy” opanował do perfekcji. W 2006 roku wykonał skok dla programu przygotowanego przez Discovery Channel. Za kierownicą Subaru WRX STi przeleciał 52 metry znajdując się w najwyższym punkcie 7,6 metra nad powierzchnią ziemi. Ken Block trzykrotnie wystąpił też w brytyjskim programie motoryzacyjnym Top Gear. W 2010 roku jako pierwszy Amerykanin w historii wziął udział w Rajdowych Mistrzostwach Świata.

Audi S1 e-tron quattro Hoonigan

Ken Block jeździł m.in. w rajdach WRC w barwach Subaru. Związany był też z Fordem. W połowie 2021 roku podpisał umowę z Audi i wraz z niemieckim producentem promował elektromobilność za kierownicą Audi S1 Hoonitron, inspirowanym legendarnym Audi Sport Quattro S1.

Źródło: Redakcja

Narzędzia
i kalkulatory