Home Pojazdy Osobowe Ford Tata Motors przejmie fabrykę Forda by zwiększyć produkcję elektryków

Tata Motors przejmie fabrykę Forda by zwiększyć produkcję elektryków

Tata Motors przejmie fabrykę Forda by zwiększyć produkcję elektryków

Przeczytasz w 2 min
Przeczytasz w 2 min

Tata Motors i Ford India, zawarły umowę z rządem stanu Gujarat w sprawie przejęcia zakładu produkcyjnego Forda w Sanand. Gigant z Indii chce w tym obiekcie produkować docelowo 400 000 aut rocznie skupiając się na produkcji elektryków. Przejęcie obejmie grunty i budynki fabryki pojazdów, linie produkcyjne oraz przeniesienie wszystkich wykwalifikowanych pracowników.

Elektryki Tata Motor w ciągu ostatnich dwóch lat odnotował duży wzrost sprzedaży dzięki gamie produktów „New Forever”. Utrzymanie tego tempa wzrostu będzie wymagało zwiększenia mocy produkcyjnych w zakresie pozyskania energii odnawialnej (fotowoltaiki) oraz produkcji aut EV w nadchodzących latach.

Skalowalny wzrost produkcji aut EV

Tata po przejęciu zakładów produkcyjnych Ford India w Sanand ma zamiar zainwestować w nowe maszyny i urządzenia niezbędne do przygotowania i uruchomienia produkcji pojazdów. Dzięki tym działaniom fabryka osiągnąłby zdolność produkcyjną sięgającą 300 tys. jednostek rocznie, z możliwością skalowania do ponad 400 tys. jednostek. Operacja miałaby zająć kilka miesięcy.

– Rosnące preferencje klientów dotyczące samochodów osobowych i elektrycznych produkowanych przez Tata Motors doprowadziły do ​​szybkiego rozwoju firmy w tym sektorze w ciągu ostatnich kilku lat. Ta potencjalna transakcja wesprze rozbudowę mocy produkcyjnych, zapewniając w ten sposób przyszły wzrost i możliwość dalszego wzmocnienia naszej pozycji w przestrzeni pojazdów osobowych i elektrycznych – powiedz Shailesh Chandra, dyrektor zarządzający Tata Motors Passenger Vehicles i Tata Passenger Electric Mobility.

Dwa zakłady blisko siebie

Wdrożenie ustaleń pomoże firmie Tata Motors przyspieszyć zwiększenie zdolności produkcyjnych w zakresie PV/EV. Co istotne obiekt ten sąsiaduje z istniejącym zakładem produkcyjnym Tata Motors Passenger Vehicles w Sanand, co ma mieć pozytywny wpływ na przystosowanie obiektu do produkcji produktów hinduskiego giganta.

– Podpisana umowa ma na celu zwiększenie i przyśpieszenie korzyści dla wszystkich zainteresowanych stron. Zapewni ona płynne przejście do większej produkcji samochodów EV. Fuzja wzmocni też wizerunek tej części Indii jako miejsca przyjaznego inwestycjom motoryzacyjnym – powiedział dr Rajiv Kumar Gupta, członek rządu Gujarat.

Lider runku stawia na elektryki

Tata Motors jest liderem na indyjskim rynku pojazdów użytkowych i jednym z trzech największych na rynku samochodów osobowych. Koncern od lat stara się wprowadzać nowe produkty, które pobudzają wyobraźnię klientów GenNext. Posiada centra projektowe i badawczo-rozwojowe zlokalizowane w Indiach, Wielkiej Brytanii, Stanach Zjednoczonych, Włoszech i Korei Południowej. Firma jest pionierem w transformacji pojazdów elektrycznych (EV) w Indiach i promuje przejście na zrównoważone rozwiązania w zakresie mobilności.

Źródło: tatamotors.com

Narzędzia
i kalkulatory