Home Pojazdy Osobowe BMW Szersza gama elektryków

BMW

Szersza gama elektryków

BMW

Szersza gama elektryków

Nowe BMW serii 5 Limuzyna produkowane będzie wyłącznie w zakładach w Dingolfing
Fot. BMW
Przeczytasz w < 1 min
Przeczytasz w < 1 min

BMW serii 5 Limuzyna również jako całkowicie elektryczny model wyczynowy pojawi się na rynku w październiku 2023. Z kolei od wiosny 2024 r. dostępny ma być BMW i5 Touring jako jedyny w pełni elektryczny model w segmencie kombi – zapowiedziało kierownictwo monachijskiego koncernu podczas rocznej konferencji.

Dzięki elastycznej architekturze napędu nowe BMW serii 5 Limuzyna może być oferowane z napędem całkowicie elektrycznym, jak również z hybrydowym plug-in oraz z wysokowydajnymi silnikami benzynowymi i wysokoprężnymi z 48-woltową technologią mild hybrid.

Podczas konferencji rocznej BMW Group 2023 Oliver Zipse, prezes zarządu BMW AG, ogłosił kolejne informacje na temat gamy modelowej nowego BMW serii 5. BMW serii 5 Limuzyna zostanie wprowadzone na rynek również jako całkowicie elektryczny model BMW M Performance.

W pełni elektryczne BMW i4 M50 pokazuje, jak doskonale BMW łączy dynamikę i elektromobilność. W roku 2022 było to najlepiej sprzedające się na świecie BMW M. Również nowe BMW serii 5 Limuzyna wprowadzamy jako w pełni elektryczny model wyczynowy BMW M GmbH – powiedział Oliver Zipse prezes zarządu BMW AG.

Ponadto Olive Zipse zapowiedział, że także w nowym BMW serii 5 Touring oferta silników zostanie uzupełniona o kolejny wariant. – BMW serii 5 Touring cieszy się dużą popularnością, szczególnie w Europie. Od wiosny 2024 roku będzie dostępne również w wersji w pełni elektrycznej. Tym samym będzie to nasza prawdziwie unikalna oferta na rynku w tym segmencie – zauważył.

Nowe BMW serii 5 Limuzyna produkowane będzie wyłącznie w zakładach BMW Group w Dingolfing. Zakłady w Dolnej Bawarii są największą linią montażową firmy BMW w Europie. Rozpoczęcie produkcji nowego BMW serii 5 zbiega się tam z 50-leciem produkcji modeli BMW. Samochody marki produkowane są w Dingolfing od 1973 roku i obejmują obecnie modele klasy luksusowej BMW serii 7 i BMW serii 8, a także w pełni elektryczne BMW iX. Dingolfing jest też siedzibą centrum kompetencji produkcji napędów elektrycznych, które wytwarza bezpośrednio na miejscu zarówno silniki elektryczne, jak i akumulatory wysokonapięciowe do BMW i5.

Źródło: BMW
REKLAMA

Narzędzia
i kalkulatory