Home Pojazdy Transport ciężki Straż poznaje e-ciężarówkę

Volvo Trucks szkoli

Straż poznaje e-ciężarówkę

Volvo Trucks szkoli

Straż poznaje e-ciężarówkę

Zaawansowane systemy w pojazdach elektrycznych wymagają od służb ratowniczych ciągłego doskonalenia
Fot. Volvo Trucks
Przeczytasz w < 1 min
Przeczytasz w < 1 min

Każdego dnia na polskich drogach dochodzi do kilkudziesięciu wypadków. Z reguły pierwsi na miejscu zdarzenia są strażacy. To oni muszą wiedzieć, w którym miejscu przeciąć kabinę pojazdu ciężarowego, by wydostać z niej uwięzionego kierowcę oraz w jaki sposób postępować z pojazdami wyposażonymi w napęd elektryczny. M.in. właśnie te zagadnienia były poruszane podczas ostatniego szkolenia Volvo Trucks dla Państwowej Straży Pożarnej.

Producent podkreśla, że jedną z jego głównych wartości jest bezpieczeństwo. Na co dzień przy produkcji pojazdów ciężarowych wytwórca dba, aby ich konstrukcja zapewniła najwyższy poziom bezpieczeństwa kierowcom oraz pozostałym użytkownikom dróg. Producent zorganizował dla strażaków z Państwowej Straży Pożarnej szkolenie w autoryzowanym serwisie w Młochowie. Szkolenie było związane z rozwojem elektromobilności i miało na celu jak podkreśla Volvo Trucks poszerzenie wiedzy służb, które będą miały na co dzień styczność z takimi pojazdami na polskich drogach.

Jak zaznacza producent, przy obecnym tempie przejścia kolejnych firm na pojazdy elektryczne takie szkolenia przyczynią się jeszcze bardziej do poprawy bezpieczeństwa. Zaawansowane systemy, użyte przy budowie pojazdów elektrycznych wymagają od służb ratowniczych ciągłego doskonalenia. Volvo Trucks dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem w tym zakresie ze służbami Państwowej Straży Pożarnej.

Spotkanie odbyło się w szkole serwisowej w podwarszawskim Młochowie. Podczas zajęć uczestnicy mogli przyjrzeć się z bliska pojazdowi Volvo FL Electric oraz poznać jego budowę.

Wśród podejmowanych tematów na części teoretycznej znalazły się m.in.:
 – budowa elektrycznych pojazdów ciężarowych,

– szczegółowe informacje na temat instalacji elektrycznej w elektrycznym pojeździe ciężarowym,

– procedury bezpieczeństwa przy obsłudze i w razie awarii pojazdu elektrycznego,

– bezpieczne przechowywanie akumulatorów trakcyjnych,

– instrukcja postępowania z elektrycznymi pojazdami ciężarowymi dla służb bezpieczeństwa,

– wymiana doświadczeń pomiędzy uczestnikami szkolenia oraz prowadzącym szkolenie.

Po szkoleniu uczestnicy mają przekazać wiedzę swoim kolegom, zarówno z jednostek PSP, jak i z jednostek OSP. Szkolenie dla strażaków wpisuje się w program Volvo Trucks 4Poland – Wspieramy Polski Transport. Jego celem jest odnowienie i unowocześnienie krajowego taboru drogowego.

Źródło: Volvo Trucks
REKLAMA

Narzędzia
i kalkulatory