Home elektromobilni Biznes Floty Sto elektrycznych Transitów zasiliło DHL Parcel

Rynek flotowy

Sto elektrycznych Transitów zasiliło DHL Parcel

Rynek flotowy

Sto elektrycznych Transitów zasiliło DHL Parcel

Samochody elektryczne świetnie sprawdzają się w codziennej pracy kurierów
Fot. Arval Service Lease Polska
Przeczytasz w 2 min
Przeczytasz w 2 min

DHL Parcel wynajął 100 w pełni elektrycznych samochodów marki Ford E-Transit. Do końca 2023 roku firma będzie miał w swojej flocie blisko 500 ekopojazdów. W 2030 roku 50% floty logistycznego operatora mają stanowić zeroemisyjne auta.

W kierunku zeroemisyjnego transportu

DHL Parcel wynajął 100 samochodów, które uzupełnią zieloną infrastrukturę firmy posiadającej już m.in. własne stacje ładowania oraz instalacje fotowoltaiczne. Pozyskiwany w ten sposób prąd zasila nie tylko budynki czy sortery, ale także kurierskie samochody elektryczne.

Według Europejskiej Agencji Środowiska ok. 1/4 całkowitej emisji CO2 w Unii Europejskiej w 2019 r. pochodziła z sektora transportu, z czego aż 71,7% z transportu drogowego. Na świecie z roku na rok zwiększa się liczba produkowanych samochodów, dlatego ograniczenie emisyjności w transporcie staje się obecnie jednym z najważniejszych wyzwań cywilizacyjnych.

Tylko do końca 2023 roku DHL Parcel będzie miał w swojej flocie blisko 500 ekopojazdów. Prowadzone przez nas testy wskazują, że samochody elektryczne świetnie sprawdzają się w codziennej pracy kurierów. Poza mniejszym oddziaływaniem na środowisko nasi pracownicy cenią sobie komfort jazdy, ciszę w kabinie kierowcy, możliwość bezpłatnego zatrzymywania się w strefach płatnego parkowania czy poruszanie się po centrach miast na co dzień zamkniętych dla samochodów spalinowych – powiedział Arkadiusz Stasiak, wiceprezes ds. operacyjnych w DHL Parcel.

Stworzony do pracy

Elektryczny Ford E-Transit na jednym ładowaniu pokonuje ok. 310 km. Standardowe wyposażenie pojazdu obejmuje m.in. automatyczną klimatyzację, podgrzewane fotele czy przednie i tylne czujniki parkowania. Wiodące w swoim segmencie bazowe wyposażenie to także system SYNC4 z bezprzewodowymi aktualizacjami over-the-air z 12-calowym dotykowym ekranem czy bezprzewodowa obsługa Android Auto i Apple CarPlay.

Samochód ma do 15,1 m3 pojemności przestrzeni ładunkowej, a dzięki przeprojektowanemu, tylnemu wielowahaczowemu zawieszeniu może przewozić do 1630 kg ładunku. – Wkrótce do naszej oferty dołączy także elektryczny Transit Custom, a także E-Transit Courier, dzięki czemu będziemy w stanie zaoferować biznesowi kompletną ofertę elektrycznych samochodów różnych wielkości – podkreślił Attila Szabó, prezes i dyrektor zarządzający Ford Polska.

Transakcję obsługuje dealer Bemo Motors w Poznaniu, a finansującym jest Arval Service Lease Polska (Grupa BNP Paribas).

Elektryczne samochody użytkowe błyskawicznie zyskują na popularności – obecnie stanowią już prawie połowę wynajmowanych przez nas pojazdów EV. Jak pokazują dane z tegorocznego „Barometru Flotowego”, niemal co piąta firma w Polsce posiadająca auta służbowe, zamierza w ciągu trzech lat zacząć korzystać z w pełni elektrycznych pojazdów dostawczych – stwierdziła Agnieszka Gołaszewska, Commercial Director w Arval Service Lease Polska.

Źródło: Arval Service Lease Polska
REKLAMA

Narzędzia
i kalkulatory