Home Infrastruktura Operatorzy NOXO. Stacje NOXO uruchomione w Bełku

Do końca 2023 roku Noxo planuje mieć 500 publicznych punktów ładowania

Stacje NOXO uruchomione w Bełku

Do końca 2023 roku Noxo planuje mieć 500 publicznych punktów ładowania

Stacje NOXO uruchomione w Bełku

Łarowaka o mocy 150 kW jest przygotowana do obsługi mocy 300 kW
Fot. NOXO
Przeczytasz w < 1 minutę
Przeczytasz w < 1 minutę

Firma NOXO poinformowała o oddaniu do użytku szybkiej stacji ładowania pod Bełkiem, niedaleko autostrady A1, między granicą państwa a Gliwicami. Do dyspozycji podróżnych są dwie ładowarki. Jednak o mocy do 150 kW, a druga z mocą do 50 kW.

Obie ładowarki zostały umieszczone na stacji Shell. Słabsza to urządzenie Siemens CPCM z portem ładowania CCS2, Chademo i Typu 2. Mimo, że obsługuje na razie moc do 50 kW, to jest przystosowana do nawet 120 kW.
 
Drugie urządzenie to ładowarka Siemens Sicharge D 180Flex, która potrafi działać z mocą do 180 kW (ograniczenie przyłącza: 150 kW) oraz jest przygotowana do rozbudowy do 300 kW z użyciem dodatkowych modułów mocy. Jako, że urządzenie posiada dwa porty CCS, możliwe jest równoległe ładowanie z mocą dzieloną zgodnie z zasadą co 40 lub 60 kW, czyli na przykład według rozkładu 40 + 120 kW lub 60 + 60 kW.

Do skorzystania z sieci Noxo konieczne jest zainstalowanie aplikacji operatora zarządzanej przez Elocity, zarejestrowanie się w aplikacji i dodanie karty płatniczej. Jak informuje operator, jego głównym celem jest rozbudowa sieci stacji AC. a szybkie ładowarki DC będą stawiane tam, gdzie ich brakuje, w pojedynczych lokalizacjach. Do końca 2023 roku Noxo chce mieć 500 aktywnych publicznych punktów ładowania.

Źródło: NOXO
REKLAMA

Narzędzia
i kalkulatory