Home Rynek Świat Shell zainstaluje ponad 10 000 punktów ładowania w Indiach

Shell zainstaluje ponad 10 000 punktów ładowania w Indiach

Shell zainstaluje ponad 10 000 punktów ładowania w Indiach

Przeczytasz w 2 min
Przeczytasz w 2 min

Koncern paliwowy Shell właśnie „zameldował się” ze swoimi pierwszymi ładowarkami do pojazdów elektrycznych (EV) w Indiach. Punkty są dedykowane zarówno dla segmentu aut (pojazdów czterokołowych) jak i niezwykle tutaj popularnych jednośladów. Indie to pierwszy rynek, na którym Shell wprowadza ładowarki dla tych pojazdów.

Firma planuje uruchomić ponad 10 000 punktów ładowania do 2030 roku. Jak możemy przeczytać na stronie koncernu, Shell cyt.: „ma na celu zapewnienie bezpiecznych, ekologicznych i zintegrowanych rozwiązań mobilnych klientom”. Co istotne moc ładowarek Shell Recharge pochodzi w 100 proc. z energii odnawialnej.

Kilka faz emobilnego projektu

W pierwszej fazie projektu Shell planuje zbudować stacje ładowania w prowincji Bengaluru na swoich stacjach paliw. Następnie firma planuje rozszerzyć infrastrukturę ładowania pojazdów elektrycznych poza na stany: Karnataka, Tamil Nadu, Maharashtra, Gujarat, Telangana, Assam, Andhra Pradesh. Wszędzie tam Shell zapewni niestandardowe rozwiązania w zakresie ładowania w lokalizacjach takich jak stacje paliw Shell, autonomiczne węzły energetyczne plus rozwiązania dla ładowania w domu. W przypadku hubów EV, firma wdroży szybkie ładowarki o mocy 100 kilowatów (kW), aby umożliwić szybkie ładowanie i jak najkrótszy czas postoju.

Ładowanie w aplikacji

Klienci będą mogli obsługiwać ładowarki za pośrednictwem aplikacji „Shell Recharge India”, dostępnej zarówno w systemach operacyjnych Android, jak i iOS. Aplikacja zapewnia klientom bezproblemowe, niezawodne ładowanie pojazdów elektrycznych, pozwalając im zlokalizować najbliższą dostępną ładowarkę, wybrać metodę ładowania – według jednostki i czasu, a następnie dokonać szybkich płatności. Klienci mogą również przeglądać stan ładowania w czasie rzeczywistym.

Będąc firmą zorientowaną na klienta, opracowaliśmy swoją ofertę dla użytkowników elektromobilności, opierając się na naszej globalnej wiedzy, doświadczeniu i możliwościach. Propozycja Shell Recharge opiera się na spostrzeżeniach, które zebraliśmy w naszych placówkach na całym świecie. Dzięki temu możemy dostarczać naszym klientom bezpieczne, ekologiczne i zintegrowane rozwiązania w zakresie mobilności. Cieszymy się, że możemy przyczynić się do elektryfikacji mobilności w Indiach poprzez wprowadzenie sieci Shell Recharge i zaspokojenie szybko zmieniających się potrzeb naszych klientów –  powiedział Sanjay Varkey, dyrektor Shell Mobility w Indiach.

Inwestycje w start- upy i firmy z sektora energii

Shell jest jedną z najbardziej zdywersyfikowanych międzynarodowych firm energetycznych w Indiach. Zatrudnia ponad 10 000 pracowników, działając m. in. w sektorze wydobycia, energii odnawialnej oraz badań i rozwoju. Dzięki obecności w sześciu stanach – Karnataka, Tamil Nadu, Telangana, Maharashtra, Gujarat i Assam, Shell rozwija sieć stacji paliw w całym kraju. Posiada cały łańcuch wartości produktów w Indiach, od konceptualizacji i rozwoju po produkcję i dystrybucję. Firma rozwija dynamiczny swój ekosystem w Indiach, aby przyspieszyć innowacje energetyczne dzięki Shell E4 dla start-upów, Shell Eco-marathon oraz inwestycjom w nowe firmy energetyczne, takie jak Husk Power, d.light, Orb Energy i Cleantech Solar.

Źródło: na podstawie shell.in, fot. Pixabay

Narzędzia
i kalkulatory