Home Pojazdy Osobowe Mercedes Skialpinista w biznesowej limuzynie

Bargiel przetestuje EQE

Skialpinista w biznesowej limuzynie

Bargiel przetestuje EQE

Skialpinista w biznesowej limuzynie

Model przejedzie na jedym ładowaniu niemal 600 km
Fot. Mercedes-Benz
Przeczytasz w < 1 min
Przeczytasz w < 1 min

Andrzej Bargiel, światowej sławy skialpinista i ambasador marki Mercedes-Benz, wybrał nowy samochód – w 100% elektrycznego Mercedesa EQE 350 4Matic. Biznesowa limuzyna z napędem na cztery koła będzie służyć mu zarówno do dojeżdżania na treningi w górach na co dzień, jak i do przemieszczania się na dalszych dystansach. Pojemny akumulator EQE oraz możliwość bardzo szybkiego ładowania z mocą 170 kW pozwalają pokonywać autem długie trasy.

Na nartach z K2

Bargiel zdążył pobić już szereg rekordów świata i jako pierwszy człowiek na Ziemi zjechał na nartach ze szczytów K2 oraz Broad Peak. Takie wyprawy wymagają ogromnej wytrzymałości – zarówno fizycznej, jak i psychicznej. Siłą napędową 34-letniego sportowca nie są jednak kolejne tytuły, lecz miłość do przyrody oraz poczucie wolności, jakie dają mu góry. Andrzej Bargiel słynie nie tylko z odwagi w realizowaniu swoich marzeń i pokonywaniu najbardziej niedostępnych szczytów, ale przede wszystkim z pokory wobec żywiołów natury. Wielokrotnie zademonstrował już, że potrafi wyjątkowo trafnie analizować warunki i cierpliwie oczekiwać na najlepszy moment na wspinaczkę lub zjazd z góry – jego priorytetem zawsze jest bezpieczeństwo całej ekipy.

Pionier elektromobilności

Prywatnie Andrzeja Bargiela można nazwać pionierem elektromobilności. Sportowiec od kilku lat współpracuje z Mercedes-Benz jako ambasador marki i intensywnie użytkuje kolejne zelektryfikowane samochody spod znaku trójramiennej gwiazdy. W tym czasie za kierownicą hybryd plug-in oraz modeli w pełni elektrycznych pokonał drogami Polski i Europy ponad 100 tys. km.

Jako doświadczony praktyk Andrzej Bargiel ma okazję obserwować pozytywne zmiany w gęstości sieci ładowania oraz możliwościach aut elektrycznych. Teraz, po ponad 3-letnim okresie eksploatacji SUV-ów EQC hybrydowego GLE 350 de oraz EQB, skialpinista przesiada się do nowej biznesowej limuzyny Mercedesa w 100% zasilanej prądem – EQE 350 4MATIC. Mocny 292-konny wariant łączy sportowe osiągi (0-100 km/h w 6,3 s) z wysoką efektywnością oraz doskonałą trakcją, którą zapewnia napęd obu osi 4MATIC. Elektryczny napęd na wszystkie koła 4MATIC jest kontrolowany 10 000 razy na minutę i regulowany zgodnie z potrzebami, dzięki czemu działa znacznie szybciej niż układy mechaniczne.

Równocześnie EQE posłuży sportowcowi do odbywania dalszych podróży na liczne spotkania, także za granicą. Akumulator (użyteczna pojemność 90,56 kWh) i 582 km zasięgu (WLTP). Auto może korzystać z szybkiego ładowania DC z mocą 170 kW.

Źródło: Mercedes-Benz
REKLAMA

Narzędzia
i kalkulatory