Home Biznes Transport i logistyka Scania BEV obsłuży Volkswagena

Zielona logistyka

Scania BEV obsłuży Volkswagena

Zielona logistyka

Scania BEV obsłuży Volkswagena

Scania 25P wyposażona jest w pięć baterii o łącznej pojemności 165 kWh
Fot. Scania
Przeczytasz w 2 min
Przeczytasz w 2 min

Flota samochodów Volkswagen Poznań obsługująca codzienne dostawy podzespołów do fabryki w Poznaniu, wzbogaciła się o pierwsze elektryczne rozwiązanie transportowe Scania 25P. Samochód wykonywać będzie na co dzień wahadłowe kursy na ośmiokilometrowej trasie łączącej park dostawców w Swarzędzu z zakładem produkcyjnym w Poznaniu – Antoninku.

W pełni elektryczny samochód ciężarowy Scania 25P będzie wykorzystywany w procesie codziennych dostaw w systemie just-in-time do fabryki Volkswagen Poznań w Antoninku. Przewożony ładunek, to podzespoły produkowanego tam Volkswagena Caddy, a dokładnie jego tylne osie. Co ważne, jego wykorzystanie zaplanowano w systemie trzyzmianowym. Na potrzeby ładowania tego i przyszłych elektrycznych pojazdów wykorzystywanych przez Logistykę Volkswagen Poznań, na terenie zakładu Volkswagen Poznań powstała stacja ładowania aut zieloną energią o mocy 120 kW. Na takiej stacji można naładować samochód „do pełna” w niecałe 40 minut.

 – Wierzymy, że bezemisyjne ciężarówki, takie jak ta elektryczna Scania, są przyszłością, szczególnie w miejskim środowisku. Wdrożenie tego samochodu do floty Volkswagen Poznań to efekt partnerstwa Volkswagen Poznań i Scania Polska. To również kolejny krok w realizacji działań prośrodowiskowych wynikających z założeń strategicznych Grupy. Przypomnę, że już dzisiaj wszystkie nasze zakłady produkcyjne zasilane są w 100% energią elektryczną pochodzącą ze źródeł odnawialnych. Pierwszy elektryczny pojazd to także świetny przykład optymalizacji mający pozytywny wpływ na najbliższe sąsiedztwo. Zielona logistyka oznacza bowiem mniej emisji i hałasu do otoczenia – powiedziała Agnieszka Olenderek, Członek Zarządu ds. Finansów, Zakupów i IT.

Scania 25P wyposażona jest w pięć baterii o łącznej pojemności 165 kWh, pozwalającej – w zależności od warunków – na ok. 8 godzin pracy. Parametry pojazdu zostały w pełni dostosowane do charakteru wykonywanych zadań transportowych oraz pokonywanej trasy.

Naszym celem w Scania jest dążenie do zrównoważonego systemu transportowego i wspieranie w tym procesie klientów. Już dziś jesteśmy gotowi do dostarczania rozwiązań elektrycznych na potrzeby dystrybucji i transportu regionalnego o zasięgu ok. 350 km przy masie całkowitej 40 t. Na tak wczesnym etapie rozwoju rynku szczególnie istotna jest ścisła współpraca między dostawcą pojazdów, systemów ich ładowania oraz klientem. Wszystko po to, aby opracować rozwiązanie przeznaczone do konkretnych potrzeb transportowych. Dlatego cieszymy się, że VW Poznań zdecydował się na włączenie do swojej floty elektrycznego pojazdu Scania. Jesteśmy świadomi naszej wspólnej odpowiedzialności za kształt i przyszłość transportu w Polsce, to nasz pierwszy krok na drodze do upowszechniania zeroemisyjnego transportu – powiedział Wojciech Rowiński, dyrektor generalny Scania Polska. S.A.

Źródło: Scania
REKLAMA

Narzędzia
i kalkulatory