Home Rynek Europa SAIC wprowadza na europejski rynek MG4 Electric

SAIC wprowadza na europejski rynek MG4 Electric

SAIC wprowadza na europejski rynek MG4 Electric

Przeczytasz w < 1 min
Przeczytasz w < 1 min

Marka SAIC MG Motor oficjalnie wprowadza na rynek w Europie swój kompaktowy samochód elektryczny. Model MG4 Electric jest dostępny w trzech wariantach, a jego dostawy rozpoczną się jeszcze w tym roku. Do 2025 roku chiński producent chce oferować na Starym Kontynencie dziesięć modeli elektrycznych, które mają obejmować wszystkie segmenty.

Podstawowym modelem jest MG4 Electric Standard z pojemnością akumulatora 51 kWh, maksymalnym zasięgiem 350 kilometrów w cyklu WLTP i silnikiem elektrycznym o mocy 125 kW. MG4 Electric Comfort i MG4 Electric Luxury mają akumulator 64 kWh i silnik elektryczny o mocy 150 kW. Model Comfort ma zasięg do 450 kilometrów. Auto ma być dostępne od 28 990 EUR.

Pierwszy na dedykowanej platformie

MG4 Electric jest pierwszym z serii modeli MG opartych na inteligentnej nowej platformie MSP („Modular Scalable Platform”) firmy SAIC Motor – co czyni go „najważniejszym” jak do tej pory samochodem MG Motor. Zapewnia kompaktowe wymiary i wyjątkową stylistykę, innowacyjne systemy wspomagania kierowcy i doskonałą użyteczność.

MG4 Electric swoimi trzema wersjami do wyboru chce „zaatakować” ważny w Europie segment C. Pierwsze pojazdy trafią do klientów z programu przedsprzedaży w 2022 roku.

MG4 Electric to kolejny ważny model w długiej historii MG Motor. (…) Jako pierwszy pojazd oparty na naszej zaawansowanej technologicznie i niezwykle elastycznej platformie MSP, łączy imponujące osiągi elektryczne, doskonałe właściwości jezdne i innowacyjne systemy wspomagania z łatwością obsługi i wyjątkowym, dynamicznym designem – powiedział Xinyu Liu, dyrektor generalny SAIC Motor Europe.

Imponujący, sportowy design

Design MG4 Electric to wynik współpracy SAIC Motor Design Center w Szanghaju, Advanced Design Studio w Londynie oraz Royal College of Art, również z siedzibą w stolicy Wielkiej Brytanii. Przy długości 4287 mm, szerokości 1836 mm i wysokości zaledwie 1504 mm pięciodrzwiowy hatchback doskonale wpasowuje się w niezwykle konkurencyjny rynek. Jego długi rozstaw osi wynoszący 2705 mm zapewnia atrakcyjne proporcje i dużo miejsca we wnętrzu – nawet dla pięcioosobowej rodziny. Pojemność bagażnika wynosi od 350 do 1165 litrów.

Do 2025 roku portfolio marki zostanie wzbogacone do dziesięciu modeli, wszystko po to „aby zaspokoić potrzeby klientów z różnych segmentów”, od segmentu A po samochody sportowe”.

Źródło: na podstawie mgmotor.eu

Narzędzia
i kalkulatory