Home Rynek Ruszył Poznań Motor Show 2023

e-mobilność z reprezentacją

Ruszył Poznań Motor Show 2023

e-mobilność z reprezentacją

Ruszył Poznań Motor Show 2023

Podczas imprezy zostanie zaprezentowanych kilkadziesiąt pojazdów wiodących marek motoryzacyjnych
Fot. Własne
Przeczytasz w 2 min
Przeczytasz w 2 min

Właśnie ruszyła kolejna edycja Poznań Motor Showj. Cykliczną poznańską imprezę od lat odwiedzają fani motoryzacji. Samochody bezemisyjne będą reprezentowały nie tylko europejskich producentów. Coraz śmielej na europejski rynek wjeżdżają azjatyckie elektryki.

Tegoroczna odsłona Poznań Motor Show, która tradycyjnie potrwa cztery dni zapowiada się niezwykle interesująco. Uczestnicy targów będą mogli zwiedzić szceść stref tematycznych (samochodową, motocyklową, super-cars, caravaningową, detailingu oraz rozbudowaną e-mobility.

Premiery i e-nowości w salonie samochodowym

Salon samochodowy od zawsze jest tą częścią ekspozycji, która wzbudza największe zainteresowanie ze strony zwiedzających. Na Poznań Motor Show zostanie zaprezentowanych kilkadziesiąt pojazdów wiodących marek motoryzacyjnych. Wśród nich nie może również zabraknąć premierowych modeli na czele z tymi napędzanymi elektrycznie.

Mocny zestaw nowości zaprezentuje Mazda. W strefie przygotowanej przez poznańskich dealerów marki – Mazda Voyager i Mazda Bednarscy (przy wsparciu Mazda Motor Poland) pojawią aż cztery polskie premiery w tym Mazda MX-30 R-EV, Mazda CX-5 M Hybrid 2023.

Podczas Poznań Motor Show zaprezentuje się także debiutująca w Polsce marka Maxus, która jest częścią państwowego giganta SAIC Motor z siedzibą w Szanghaju. W strefie Maxusa będzie można zobaczyć takie modele jak Euniq 6, Euniq 5, e-Deliver 3 oraz  e-Deliver 9.

Swoją obecność podczas Poznań Motor Show potwierdziła również marka Skywell.
W pawilonie 5 zwiedzający spotkają w pełni elektryczny model ET5 w trzech kolorach – Moon white, Starry sky gray, Polar star blue. Cztery samochody pokaże z kolei Nissan Polody, gdzie pojawią się modele X-Trail e-POWER, Qashqai e-POWER, ARIYA oraz Townstar EV.

To oczywiście tylko kilka przykładów na to co czeka miłośników zelektryfikowanej motoryzacji na poznańskich targach. Nie zabraknie przecież topowych elektryków od Volkswagena, Mercedesa czy Renault.

Kongres MOVE 

Osobną częścią będzie, jak co roku Kongres MOVE w tym roku odbywający się pod hasłem „Dialog o przyszłości rynku motoryzacyjnego, zeroemisyjności i innowacyjnego transportu”.

O tym, czego potrzebują producenci, by podjąć decyzję o podtrzymaniu produkcji i inwestycjach związanych z rewolucją zeroemisyjną, będziemy rozmawiać – w gronie ministrów, ekspertów i liderów branży” – zachęcają oranizatorzy. Program został przygotowany we współpracy z Polskim Związkiem Przemysłu Motoryzacyjnego. W wydarzeniu wezmą udział przedstawiciele wszystkich kluczowych gałęzi przemysłu – motoryzacyjnego, energetycznego i paliwowego. Nie zabraknie również członków administracji publicznej oraz świata nauki.

Źródło: MTP Poznań, własne
REKLAMA

Narzędzia
i kalkulatory