Home Wydarzenia Rusza kolejna edycja studiów. Ostatni dzwonek by zgłębić tajniki transportowej transformacji

„Nowa Mobilność”

Rusza kolejna edycja studiów. Ostatni dzwonek by zgłębić tajniki transportowej transformacji

„Nowa Mobilność”

Rusza kolejna edycja studiów. Ostatni dzwonek by zgłębić tajniki transportowej transformacji

Program studiów „Nowa Mobilność” został opracowany przez polskich liderów elektromobilności
Fot. PSNM
Przeczytasz w 3 min
Przeczytasz w 3 min

Chcesz zwiększyć szansę na zatrudnienie i poszerzyć wiedzę na temat elektromobilności?  Do 15 marca można się zapisywać na III edycję kierunku „Nowa Mobilność” na Politechnice Warszawskiej. Studenci przez dwa semestry otrzymają 240 godzin merytorycznej wiedzy przekazywanej przez rynkowych ekspertów, przedstawicieli biznesu oraz wykładowców z wieloletnim doświadczeniem.

To już ostatnia chwila, aby zapisać się na studia, które zdecydowanie zwiększają szansę na znalezienie pracy lub efektywny rozwój biznesu w obszarze nowej mobilności. Kierunek „Nowa Mobilność” jest dedykowany wszystkim zainteresowanym zdobywaniem wiedzy i poszerzaniem umiejętności związanych z zeroemisyjnym transportem, rynkiem pojazdów elektrycznych i infrastruktury ładowania, rozwojem innowacyjnych technologii, a także wszelkimi kwestiami prawnymi, społecznymi i gospodarczymi dotyczącymi zrównoważonego transportu. Już na początku marca rozpoczną się zajęcia trzeciej edycji studiów podyplomowych, zainicjowanych przez PSNM wspólnie z Wydziałem Samochodów i Maszyn Roboczych Politechniki Warszawskiej.

Zeroemisyjny potencjał

Do 2030 r. liczba rocznie rejestrowanych samochodów elektrycznych w Europie będzie ponad 10-krotnie wyższa niż na początku obecnej dekady. To tylko jeden z czynników sprawiających, że sektory automotive i transportu przechodzą rewolucję, która w coraz większym stopniu wpływa na gospodarkę i rynek pracy we wszystkich państwach UE.  Pracodawcy oczekują od pracowników nowych kompetencji, a efektywne prowadzenie biznesu w branży wymaga często zmiany strategii i wdrażania innowacyjnych rozwiązań. W odpowiedzi na te wyzwania, wraz z Politechniką Warszawską uruchomiliśmy kierunek studiów podyplomowych Nowa Mobilność. Dzięki wyjątkowej kadrze wykładowców studenci zdobędą zarówno wiedzę teoretyczną, jak i praktyczne umiejętności niezbędne dla ich działalności zawodowej w obszarze zrównoważonego transportu – powiedziała Agata Wiśniewska-Mazur, Zastępczyni Dyrektora Rozwoju PSNM i członkini Rady Programowej kierunku „Nowa Mobilność”.

Agata Wiśniewska-Mazur, Zastępczyni Dyrektora Rozwoju PSNM i członkini Rady Programowej kierunku „Nowa Mobilność”

Program ułożony przez liderów

Program studiów „Nowa Mobilność” został opracowany przez liderów tego sektora w Polsce. Składa się z 30 przedmiotów i 240 godzin wykładów. Studenci zapoznają się m.in. z prawidłową wykładnią krajowych i unijnych przepisów regulujących rynek zrównoważonego transportu, z modelami biznesowymi operatorów i dostawców usług ładowania, czy też optymalnym planowaniem i realizacją kolejnych etapów elektryfikacji firmowych flot. Uczestnicy studiów zdobędą wiedzę na temat efektywnego bilansowania TCO (całkowitego kosztu posiadania) pojazdów elektrycznych, prowadzenia procesów sprzedażowych, diagnostyki i napraw EV, jak również podstaw elektrotechniki i projektowania materiałów w przemyśle bateryjnym. Program studiów obejmuje również liczne wyjazdy studyjne, podczas których studenci zapoznają się bezpośrednio z technologiami kształtującymi branżę nowej mobilności. Każde zajęcia to także możliwość nawiązania kontaktów z przedstawicielami branży, obecnymi zarówno w roli wykładowców, jak i uczestników.

60 wykładowców z najwyższej półki

W realizację programu studiów „Nowa Mobilność” zaangażowanych jest 60 wykładowców
i praktyków biznesu. Prowadzący wykłady to liderzy w swoich dziedzinach, mający liczne sukcesy i realny wpływ na zachodzące zmiany w obszarze nowej mobilności. Przekazywana przez nich wiedza obejmie konkretne przykłady, najlepsze praktyki i lekcje płynące ze zrealizowanych projektów rynkowych. Dostęp do pogłębionej wiedzy technicznej gwarantuje natomiast Międzywydziałowa Kadra Politechniki Warszawskiej z Wydziału Samochodów i Maszyn Roboczych, Wydziału Elektrycznego, Wydziału Chemicznego oraz Wydziału Transportu
– dodała Wiśniewska-Mazur.

Jednym z wykładowców – biznesowych praktyków jest Rafał Czyżewski, szef GreenWay Polska. Fot. GeenWay

eLiderki wspierane

PSNM we współpracy z OTOMOTO kontynuuje działania na rzecz zwiększenia udziału kobiet w sektorze nowej mobilności. W ramach programu eLiderki oferuje specjalne wsparcie dla kobiet – 10 uczestniczek III edycji studiów „Nowa Mobilność” może skorzystać z dofinansowania w wysokości 3300 zł. Program ma na celu wyrównanie szans i zachęcenie kobiet do aktywnego kształtowania przyszłości zeroemisyjnego transportu. Liczba miejsc jest ograniczona, a o udziale decyduje kolejność zgłoszeń.

Zainteresowanych dołączeniem do grona studentów kierunku” Nowa Mobilność” zapraszamy do rejestracji:  https://nowamobilnosc.pl/#home

REKLAMA

Narzędzia
i kalkulatory