To już ostatnia chwila, aby zapisać się na studia, które zdecydowanie zwiększają szansę na znalezienie pracy lub efektywny rozwój biznesu w obszarze nowej mobilności. Kierunek „Nowa Mobilność” jest dedykowany wszystkim zainteresowanym zdobywaniem wiedzy i poszerzaniem umiejętności związanych z zeroemisyjnym transportem, rynkiem pojazdów elektrycznych i infrastruktury ładowania, rozwojem innowacyjnych technologii, a także wszelkimi kwestiami prawnymi, społecznymi i gospodarczymi dotyczącymi zrównoważonego transportu. Już na początku marca rozpoczną się zajęcia trzeciej edycji studiów podyplomowych, zainicjowanych przez PSNM wspólnie z Wydziałem Samochodów i Maszyn Roboczych Politechniki Warszawskiej.
Zeroemisyjny potencjał
– Do 2030 r. liczba rocznie rejestrowanych samochodów elektrycznych w Europie będzie ponad 10-krotnie wyższa niż na początku obecnej dekady. To tylko jeden z czynników sprawiających, że sektory automotive i transportu przechodzą rewolucję, która w coraz większym stopniu wpływa na gospodarkę i rynek pracy we wszystkich państwach UE. Pracodawcy oczekują od pracowników nowych kompetencji, a efektywne prowadzenie biznesu w branży wymaga często zmiany strategii i wdrażania innowacyjnych rozwiązań. W odpowiedzi na te wyzwania, wraz z Politechniką Warszawską uruchomiliśmy kierunek studiów podyplomowych Nowa Mobilność. Dzięki wyjątkowej kadrze wykładowców studenci zdobędą zarówno wiedzę teoretyczną, jak i praktyczne umiejętności niezbędne dla ich działalności zawodowej w obszarze zrównoważonego transportu – powiedziała Agata Wiśniewska-Mazur, Zastępczyni Dyrektora Rozwoju PSNM i członkini Rady Programowej kierunku „Nowa Mobilność”.

Program ułożony przez liderów
Program studiów „Nowa Mobilność” został opracowany przez liderów tego sektora w Polsce. Składa się z 30 przedmiotów i 240 godzin wykładów. Studenci zapoznają się m.in. z prawidłową wykładnią krajowych i unijnych przepisów regulujących rynek zrównoważonego transportu, z modelami biznesowymi operatorów i dostawców usług ładowania, czy też optymalnym planowaniem i realizacją kolejnych etapów elektryfikacji firmowych flot. Uczestnicy studiów zdobędą wiedzę na temat efektywnego bilansowania TCO (całkowitego kosztu posiadania) pojazdów elektrycznych, prowadzenia procesów sprzedażowych, diagnostyki i napraw EV, jak również podstaw elektrotechniki i projektowania materiałów w przemyśle bateryjnym. Program studiów obejmuje również liczne wyjazdy studyjne, podczas których studenci zapoznają się bezpośrednio z technologiami kształtującymi branżę nowej mobilności. Każde zajęcia to także możliwość nawiązania kontaktów z przedstawicielami branży, obecnymi zarówno w roli wykładowców, jak i uczestników.
60 wykładowców z najwyższej półki
– W realizację programu studiów „Nowa Mobilność” zaangażowanych jest 60 wykładowców
i praktyków biznesu. Prowadzący wykłady to liderzy w swoich dziedzinach, mający liczne sukcesy i realny wpływ na zachodzące zmiany w obszarze nowej mobilności. Przekazywana przez nich wiedza obejmie konkretne przykłady, najlepsze praktyki i lekcje płynące ze zrealizowanych projektów rynkowych. Dostęp do pogłębionej wiedzy technicznej gwarantuje natomiast Międzywydziałowa Kadra Politechniki Warszawskiej z Wydziału Samochodów i Maszyn Roboczych, Wydziału Elektrycznego, Wydziału Chemicznego oraz Wydziału Transportu – dodała Wiśniewska-Mazur.

eLiderki wspierane
PSNM we współpracy z OTOMOTO kontynuuje działania na rzecz zwiększenia udziału kobiet w sektorze nowej mobilności. W ramach programu eLiderki oferuje specjalne wsparcie dla kobiet – 10 uczestniczek III edycji studiów „Nowa Mobilność” może skorzystać z dofinansowania w wysokości 3300 zł. Program ma na celu wyrównanie szans i zachęcenie kobiet do aktywnego kształtowania przyszłości zeroemisyjnego transportu. Liczba miejsc jest ograniczona, a o udziale decyduje kolejność zgłoszeń.
Zainteresowanych dołączeniem do grona studentów kierunku” Nowa Mobilność” zapraszamy do rejestracji: https://nowamobilnosc.pl/#home