Home Pojazdy Transport ciężki Tesla Rozpoczęła się produkcja Tesli Semi

Rynek eHDV

Rozpoczęła się produkcja Tesli Semi

Rynek eHDV

Rozpoczęła się produkcja Tesli Semi

Pepsi złożyło zamówienie na 100 Tesli Semi
Fot. Tesla
Przeczytasz w < 1 min
Przeczytasz w < 1 min

Elon Musk ogłosił na Twitterze uruchomienie produkcji elektrycznego ciągnika siodłowego od Tesli. Do przekazania pierwszych egzemplarzy dojdzie 1 grudnia 2022 r. Zgodnie z wcześniejszymi deklaracjami samochód będzie miał około 800 km zasięgu.

Pierwsze egzemplarze Tesla Semi mają trafić do klienta – Pepsi – już z początkiem grudnia tego roku. Łącznie zamówienie opiewa na 100 pojazdów. Z dotychczasowych deklaracji wynika, że samochód będzie miało trzy silniki elektryczne a nie cztery jak było to wcześniej zapowiadane. Nie wyjaśnione zostały kwestie złącza ładowania, które w Stanach Zjednoczonych może być inne niż znane do tej pory w Europie. Najprawdopodobniej Semi będzie wyposażone w MCS (ang. Megawatt Charging System). Może to oznaczać, że rynkowe doniesienia się potwierdzą, a zestaw bateryjny będzie miał około 1 MWh.

Tesla Semi ma mieć ok. 800 kilometrów zasięgu przy pełnym załadowaniu – podaje koncern. W ofercie ma pojawić się również wariant z zasięgiem ok. 480 kilometrów. Producent obiecuje zużycie energii wynoszące 124 kWh/100 km lub mniej i odzyskiwanie do 70 procent zasięgu podczas 30-minutowego postoju na ładowarce.

Źródło: Tesla

Narzędzia
i kalkulatory