Artykuł opublikowany w:

Home EV Klub Polska Rok spotkań przy ładowarkach

#MonthlyMeetUp EV Klub Polska

Rok spotkań przy ładowarkach

#MonthlyMeetUp EV Klub Polska

Rok spotkań przy ładowarkach

#MonthlyMeetUp to przede wszystkim społeczność. W spotkaniach bierze udział bardzo różnorodna grupa elektromobilnych kierowców i osób zainteresowanych EV
Przeczytasz w 7 min
Przeczytasz w 7 min

Za nami ostatni w tym roku #MonthlyMeetUp. Przez 12 miesięcy EV Klub Polska zorganizował ponad 100 spotkań przy ładowarkach w 14 polskich miastach. Odwiedziło je niemal tysiąc klubowiczów i 700 samochodów elektrycznych.

Styczeń 2022

Cykliczność buduje społeczność. To jeden z wniosków, jakie można wskazać po roku organizacji spotkań przy ładowarkach. Pomysł na organizację w każdą pierwszą niedzielę miesiąca #MonthlyMeetUp, które odbywają się już w 14 polskich miastach, jest odpowiedzią na potrzeby klubowiczów, którzy chcą w przyjaznej atmosferze wymieniać się opiniami związanymi z eksploatacją pojazdów zeroemisyjnych, dzielić się wiedzą i swoimi spostrzeżeniami na temat infrastruktury, mocnych stron poszczególnych modeli EV czy wskazać rzeczy, które powinny ulec zmianie na rynku.

 – Jest to świetna okazja, żeby wymienić się doświadczeniami z innymi użytkownikami i zobaczyć na żywo inne modele samochodów elektrycznych. Uczestnicy przyjeżdżają dosłownie wszystkim, od trojaczków do Tesli – wskazuje jeden z klubowiczów Wiktor Wardzała.

Styczeń 2022

Zaczęło się od dwóch miast

Już od pierwszego spotkania, które miało miejsce jedynie w dwóch lokalizacjach: Warszawie i Katowicach, okazało się jak bardzo takie wydarzenia są potrzebne.

– Jadąc na pierwsze spotkanie za bardzo nie wiedzieliśmy czego się spodziewać. Na miejscu spotkaliśmy grupę pozytywnie zakręconych na punkcie elektromobilności ludzi, z którymi spędziliśmy niemal 3 godziny na rozmowie i wymianie doświadczeń – powiedział Piotr Ziółkowski z EV Klub Polska.

Sukces pierwszej edycji #MonthlyMeetUp jeszcze bardziej zachęcił organizatorów do wzmożonej pracy nad kolejnymi edycjami. Miesiąc później spotkanie miało miejsce w pięciu lokalizacjach na terenie kraju (Warszawie, Wrocławiu, Krakowie, Katowicach oraz Gdańsku). To właśnie tam pod ładowarkami zjechało się łącznie 40 elektrycznych pojazdów.

Z kolejnymi miesiącami było jeszcze lepiej. Zasięg #MonthlyMeetUp powiększył się o kolejne miejscowości i pojazdy. Obecnie cykliczne spotkania odbywają się w 14 miastach Polski (Białystok, Łódź, Gdańsk, Poznań, Kamień Pomorski, Rzeszów, Katowice, Szczecin, Kołobrzeg, Toruń, Kraków, Warszawa, Lublin, Wrocław), goszcząc do tej pory 1000 uczestników i 700 pojazdów elektrycznych.

Jubileusz z atrakcjami

Dwunaste spotkanie, a tym samym jubileuszowe, było wyjątkowe nie tylko z powodu okrągłego roku spotkań przy ładowarce. W pierwszą niedzielę grudnia zgromadzeni w Krakowie klubowicze jako jedni z pierwszych mieli okazję skorzystać z nowych stacji ładowania, zlokalizowanych przy siedzibie partnera klubu – GO+EAuto. Z tej okazji, poza 50% zniżką mieli możliwość napicia się gorącej kawy lub herbaty oraz obejrzenia wyjątkowej ekspozycji znajdującej się w showroomie firmy.

– Dodatkowe atrakcje czekały również na klubowiczów spotykających się w Poznaniu, gdzie dzięki Skoda Auto Szkoła wszyscy uczestnicy mieli możliwość doskonalić swoją technikę jazdy na matach poślizgowych należących do ośrodka szkoleniowego – powiedział Łukasz Lewandowski, Koordynator EV Klub Polska.

Luty 2022

Spotkania mają łączyć i uczyć

Idea spotkań przy ładowarkach różnie się od zlotów, które do tej pory znaliśmy. Raz w roku EV Klub Polska organizuje bowiem głośny, największy zloty samochodów elektrycznych w naszym kraju, dzięki czemu integruje się i buduje naprawdę zaangażowaną społeczność.Do tej pory odbyły się 3 zloty ogólnopolskie zloty, połączone z eventem edukacyjnym „Manufaktura elektromobilności”. Wzięło w nich udział około 1 000 klubowiczów i niemal 400 EV z kilkudziesięciu polskich miast.Kawalkady pojazdów elektrycznych przemierzających ulice miast goszczących zlot, liczyły ok 1,5 km. Eskortowała je policja i sympatycy klubu.

Różnica z cyklem #MonthlyMeetUp polega na tym, że organizowane są one, by łączyć lokalną społeczność i edukować. W przyszłym roku bowiem, comiesięczne spotkania przy ładowarkach będą otwarte dla wszystkich, którzy chcą dowiedzieć się więcej o samochodach elektrycznych. Klub będzie promował wydarzenia i zapraszał osoby, które dopiero stoją przed decyzją i wyborem, jakie i czy auto elektryczne wybrać. Dzięki tym spotkaniom zyskają możliwość porozmawiania z praktykami.

– Cykliczne spotkania #MonthlyMeetUp pozwalają nam przede wszystkim wymieniać doświadczenia oraz poznawać nowe osoby w realnym świecie, a nie tylko poprzez fora internetowe. Niestety użytkowanie samochodów elektrycznych różni się od używania pojazdów o napędzie konwencjonalnym. Często spotykam się z pytaniami o infrastrukturę ładowania, planowanie podróży, czy chociażby obsługę samochodu. Na żywo jest to dużo łatwiej pokazać i wytłumaczyć szczególnie osobom, które dopiero co stawiają swoje kroki w elektromobilności – podkreślił Grzegorz Drozdowski, Ambasador EV Klub Polska w Kołobrzegu.

Miejsce nie jest przypadkowe

Lokalizacje spotkań z użytkownikami samochodów elektrycznych nie są przypadkowe. Wyznaczenie punktów zbiórek przy ładowarkach ma pozwolić uczestnikom skorzystania z wyjątkowej promocji. Partnerzy EV Klub Polska – GreenWay Polska oraz GO+EAuto – raz w miesiącu oferują dla osób, które dotarły na spotkanie, obniżkę ceny ładowania o 50% (podczas spotkania). To nie lada okazja by nie tylko taniej naładować auto, ale przy okazji móc porozmawiać z innymi użytkownikami.

Luty 2022

– Spotkania #MonthlyMeetUp to przede wszystkim platforma wymiany doświadczeń i wiedzy dla użytkowników samochodów elektrycznych i innych uczestników ekosystemu elektromobilności. Takie inicjatywy budują w Polsce społeczność, a tego nasza młoda branża bardzo potrzebuje – podkreślił Rafał Czyżewski, Prezes GreenWay Polska.

Dołącz do nas już w styczniu!

Miniony rok to dopiero początek – wskazuje szef EV Klub Polska, Łukasz Lewandowski. Jak podkreśla, doświadczenia z dwunastu dotychczasowych spotkań pokazały jak duże jest zainteresowanie inicjatywą wśród użytkowników aut elektrycznych. – W następnych miesiącach spotkania #MonthlyMeetUp będą organizowane w kolejnych miastach – dodaje Lewandowski.

Przypominamy, że spotkania organizowane są w każdą pierwszą niedzielę miesiąca o godzinie 18:00 pod stacjami ładowania naszych partnerów – GreenWay Polska i GO+EAuto, którzy w trakcie #MonthlyMeetUp udostępniają 50% zniżkę na ładowanie. Aby sprawdzić lokalizację, gdzie odbywają się spotkania, warto wejść na fanpage EV Klub Polska na Facebooku lub odwiedzić stronę EVklub.pl.

Marta Zych, Tesla Model 3, Gdańsk

Parę dni temu kolega zapytał „Marta, czy #MonthlyMeetUp’y da się lubić?” otóż odpowiedź jest jedna… TAK! Co więcej, ich nie da się nie lubić. 😊 Nigdy nie spodziewałam się, że jako kobieta będę należała do klubu… motoryzacyjnego! A dziś? Proszę bardzo, z dumą noszę bluzę EV Klub Polska. Gdy zbliża się pierwsza niedziela miesiąca nerwowo zaglądam w kalendarz by sprawdzić, czy uda mi się dotrzeć na #MonthlyMeetUp w jakimś zakątku Polski. 😊

Początkowo te spotkania wydawały mi się kółkiem wzajemnej adoracji, ale już po pierwszym spotkaniu zaczęłam rozumieć, że one nie służą tylko patrzeniu na auta, ale przede wszystkim nawiązywaniu genialnych relacji. Nigdy nie myślałam, że te relacje będą należały do trwałych, użytkowych, codziennych, że jako klubowicze będziemy widywali się, czy zdzwaniali poza określonym raz w miesiącu czasem na pogawędkę o autach, że te znajomości przeniosą się na życie.

Nie zawsze jest możliwość bym dotarła na MeetUp w Gdańsku ze względu na obowiązki zawodowe, ale za każdym razem niezależnie od miasta, w którym zawitałam na nasze klubowe spotkanie byłam witana z ogromną serdecznością. W potrzebie to właśnie ludzie z EV Klub Polska jako pierwsi reagowali, pomagali, szukali rozwiązań, za co z tego miejsca ogromnie DZIĘKUJĘ!  

Możliwość oglądania i poznawania innych modeli elektryków, słuchanie o realnych doświadczeniach ich właścicieli, wspólne działania na rzecz rozwoju elektromobilności i świadomości w Polsce, ale również doskonalenie własnej jazdy na Autodromie w Poznaniu to tylko część tego, co wyniosłam z naszych niedzielnych spotkań przy GreenWay’owychładowarkach- o zaoszczędzonych pieniądzach dzięki zniżce 50% nie będę głośno wspominać. 😉

Czy warto? Uważam, że zawsze warto! Warto wyrwać się z codzienności i rutyny, by raz w miesiącu spotkać się z tymi otwartymi, uśmiechniętymi ludźmi, którzy tworzą elektryczną rodzinę. 😊

Do zobaczenia w 2023! 😊

Rafał Modzelewski, Tesla Model S, Gdańsk (ambasador EVKP)

Spotkania Monthly Meetup organizowane przez EV Klub Polska w pierwszą niedzielę każdego miesiąca w każdym większym mieście w Polsce są doskonałą okazją, by spotkać użytkowników, entuzjastów i promotorów aut EV. To również okazja by się naładować na ładowarkach GreenWay z 50% rabatem! Uważam ten czas za bardzo efektywnie spędzony i będę uczestniczył w kolejnych spotkaniach także w przyszłym roku. Do zobaczenia na drogach i ładowarkach!

Bartek Teklak, NaPrąd.eu, Wrocław

Uważam ten cykl za godnego kontynuatora spotkań facebook’owej grupy Kierowcy Aut Elektrycznych w Polsce. Dlaczego co miesiąc z przyjemnością stawiam się na miejscu spotu 🙂 A gdzie indziej spotkam cały przekrój ludzi mniej lub bardziej wkręconych w EV? Zawsze jest ciekawie i sympatycznie, niezależnie od ilości uczestników. Przy sprzyjającej pogodzie spotykamy się przy Burger Kingu na Bielanach Wrocławskich, natomiast w okresie jesienno-zimowym gości nas Galeria Wroclavia, która jest najbardziej “EV friendly” galeria handlowa w stolicy regionu dolnośląskiego! 

Jakub Jagodzki, Volkswagen ID.3, Katowice (Ambasador EVKP)

S01E12 #MonthlyMeetUp w kilku zdaniach? Hahaha to niemożliwe! Oddział Katowice był zawsze trochę inny, więc nie może to być tradycyjny tekst. 

#

Moc, która nas połączyła

Odwaga w kreowaniu nowych trendów motoryzacyjnych

Nowe znajomości                          

Technologiczne nowinki

Hałas? – NO

Love to EV? – YES     

Y, ID.3, EQC, Leaf, EV 6, etc.

Miejsce, w którym tworzą się przyjaźnie

EV Porady 

Elektromobilność dla początkujących i nie tylko 

Testowanie różnych samochodów

Unikalna atmosfera

Po prostu, musisz tu być 😊  

Do zobaczenia w następnym sezonie #MonthlyMeetUp!

Igor Kida, Poznań, Hyundai Kona Electric

Zaczęło się w kwietniu (moje pierwsze spotkanie) – byłem sam 😜

W maju już były ze 2 auta następne miesiące przyniosły stała ekipę założenie grupy na Messenger do rozmów bez hejtu. W czerwcu była już klubowa naklejka na tylnej szybie a w lipcu dotarł do Nas winder z biura klubu, od sierpnia każde spotkanie z flagą EV KLUB, ale 10 aut nie przekroczyliśmy.

Sytuacja zmieniła się od momentu poznania kolegów ze Škoda Auto Szkoła ostatnie dwa spotkania przyniosły frekwencję a i ciekawe doznania na autudromie bezpiecznej jazdy.

Osoby z którymi się spotykamy przy ładowarkach GreenWay są bardzo miłe przyjazne i każdy ma do opowiedzenia swoją historie z EV w tle.

Każdy kto przyjeżdża czuje prąd we krwi.

Szkoda tylko że nie przyjeżdżają nowe osoby, które mogłyby się czegoś nauczyć np: SZANUJMY SIĘ NAWZAJEM a nie że jestem ja i moje auto😉.

Narzędzia
i kalkulatory