Home Sport&Lifestyle Renault eksponuje zelektryfikowaną flotę

Roland Garros 2023

Renault eksponuje zelektryfikowaną flotę

Roland Garros 2023

Renault eksponuje zelektryfikowaną flotę

Model 5 zostanie wprowadzony do produkcji w 2024 roku.
Fot. Renault
Przeczytasz w < 1 min
Przeczytasz w < 1 min

Od 2022 roku Renault jest partnerem premium turnieju tenisowego Roland Garros (w tym roku turniej odbywa się w dniach 22 maja -11 czerwca). Z okazji tegorocznej edycji turnieju marka zaprezentuje publicznie Renault 5 Prototype w satynowej, metalicznej bieli, które zapowiada serię specjalną przyszłego elektrycznego Renault 5. Ciekawostką będą modele Twingo z napędem w 100% elektrycznym, zmodernizowane przez dział designu producenta.

Samochody elektryczne dominują

Renault przekazał do dyspozycji turnieju Roland Garros flotę 185 samochodów składającą się z 90 elektrycznych modeli Megane E-Tech electric, 30 modeli Austral E-Tech full hybrid i 20 nowych Renault Espace E-Tech full hybrid. Kibice i goście będą również mogli skorzystać z transferu trzema modelami Twingo z napędem w 100% elektrycznym, zmodernizowanymi przez dział designu Renault

 – 75% floty oddane do dyspozycji turnieju to samochody zelektryfikowane. Odbędzie się publiczny pokaz samochodów Renault 5 Prototype Roland-Garros, 4EVER Trophy i Nowego Espace E-Tech full hybrid – powiedział m.in. Arnaud Belloni, dyrektor globalny marketingu marki Renault.

Źródło: Renault
REKLAMA

Narzędzia
i kalkulatory