Home Pojazdy Dostawcze Toyota Putka elektryfikuje piekarnianą flotę

Toyota

Putka elektryfikuje piekarnianą flotę

Toyota

Putka elektryfikuje piekarnianą flotę

Dostawcze Toyoty mają zasięg na jednym ładowaniu do 303 km, a w mieście do 398 km w procedurze WLTP
Fot. Toyota
Przeczytasz w < 1 min
Przeczytasz w < 1 min

Popularna w Warszawie piekarnia Putka rozpoczęła elektryfikację floty samochodów dostawczych. Firma na początek kupiła dwie Toyoty PROACE Electric. Samochody będą zasilane energią produkowaną bezemisyjnie z paneli fotowoltaicznych zainstalowanych na dachu siedziby w Jawczycach.

Piekarnia Cukiernia Putka kupiła dwie elektryczne Toyoty PROACE Electric z nadwoziem Medium. Oba auta mają długość 4,95 m i pojemność 5,8 m³ i mogą przewieźć trzy europalety. Dostawcze Toyoty z bezemisyjnym, 136-konnym silnikiem elektrycznym i baterią o pojemności 75 kWh mają zasięg na jednym ładowaniu do 303 km, a w mieście do 398 km (wg WLTP). Auta zostały wyposażone m.in. w automatyczną klimatyzację, inteligentny kluczyk, system multimedialny z kolorowym ekranem dotykowym 7 cali, nawigacją, asystentem głosowym, Apple CarPlay® i Android Auto™, system Smart Cargo, chłodzony schowek oraz trójfazową ładowarkę pokładową OBC 11 kW z kablem 22 kW do Wall Boxa. Nadwozie Compact ma długość 4609 mm (dwie europalety), zaś odmiany Medium o długości 4959 mm i Long o długości 5309 mm mieszczą 3 europalety. Pojemność przestrzeni ładunkowej każdej z trzech wersji nadwozia wynosi odpowiednio do 5,1 m3, 5,8 m3 oraz 6,6 m3.

W 2022 roku polscy klienci zamówili niemal 200 egzemplarzy (PROACE), znacznie powyżej naszych prognoz. Wpisuje się to w szerszy kontekst ogromnego zainteresowania autami użytkowymi z oferty Toyota Professional. PROACE CITY jest najpopularniejszym kompaktowym vanem na naszym rynku, a PROACE i Hilux zajmują mocne pozycje w czołówce sprzedaży w swoich segmentach. W nadchodzących latach Toyota będzie poszerzać swoją ofertę nisko- i bezemisyjnych samochodów – powiedział Mirosław Sochacki, Corporate Sales Senior Manager Toyota Central Europe.

Źródło: Toyota
REKLAMA

Narzędzia
i kalkulatory