Home Pojazdy Dostawcze Volkswagen Przeciwkolizyjny elektryczny MPV 

ID. Buzz na pięć gwiazdek

Przeciwkolizyjny elektryczny MPV 

ID. Buzz na pięć gwiazdek

Przeciwkolizyjny elektryczny MPV 

ID. Buzz uzyskał 90% możliwych do zdobycia punktów w kategorii „Safety Assist”
Fot. Volkswagen
Przeczytasz w < 1 min
Przeczytasz w < 1 min

Europejska organizacja badawcza Euro NCAP opublikowała najnowsze wyniki testów bezpieczeństwa pojazdów. Ocenę „bardzo dobry” otrzymał ID. Buzz, co oznacza przyznanie modelowi najwyższej noty „pięciu gwiazdek”. Pierwsze modele auta już trafiają do polskich odbiorców.

Volkswagen ID. Buzz – Bulli nowej ery, już w ciągu kilku tygodni od premiery zdobył wiele nagród i wyróżnień. Teraz dołączyło do nich kolejne: pięć gwiazdek za bezpieczeństwo pojazdu przyznanych przez Euro NCAP. Oznacza to znakomity wynik ogólny zarówno w zakresie ochrony przed kolizją, jak i ochrony pasażerów. Jest też świadectwem wyposażenia pojazdu w rozbudowaną i praktyczną gamę rozwiązań technicznych zapobiegających wypadkom.

ID. Buzz jest seryjnie wyposażony w poduszki powietrzne kierowcy, pasażera siedzącego z przodu, centralne i boczne poduszki powietrzne w kokpicie oraz poduszki kurtynowe. Elektryczny MPV, który uzyskał 92% maksymalnej liczby punktów za ochronę pasażerów, tak doskonały wynik osiągnął dzięki połączeniu poduszek powietrznych z odpowiednio zaprojektowaną strukturą nadwozia.

Euro NCAP przyznało również najwyższą notę za systemy zapobiegania wypadkom. Do dyspozycji kierowcy w ID. Buzz jest wiele serynie i/lub opcjonalnie montowanych systemów wsparcia kierowcy i hamowania awaryjnego. Dzięki nim ID. Buzz uzyskał 90% możliwych do zdobycia punktów w kategorii „Safety Assist”. Warto zaznaczyć, że „pięć gwiazdek” otrzymał od Euro NCAP również Pick-up Amarok, który pojawi się w Polsce około połowy przyszłego roku.

Jak podkreślał wcześniej producent, dzięki ID. Buzz, Volkswagen wkroczył w nowy segment rynku, a tym samym przyspieszył tempo elektryfikacji we wszystkich segmentach rynku w ramach strategii ACCELERATE. Do 2030 roku co najmniej 70% sprzedaży Volkswagena w Europie mają stanowić samochody elektryczne. Oznacza to ponad milion pojazdów rocznie. W Ameryce Północnej i Chinach udział samochodów elektrycznych powinien wynieść co najmniej 50%.

Cena wyjściowa wersji ID Buzz Pro z pięcioma siedzeniami na pokładzie rozpoczyna się od 283 tys. złotych brutto (ok. 230 tys. zł netto). Wariant użytkowy ID. Buzz Cargo kosztuje niemal 280 tys. złotych brutto ( ok. 228 tys. złotych netto). Wyposażenie standardowe obejmuje m.in. reflektory LED, system multimedialny z wyświetlaczem o przekątnej 10 cali oraz akumulator trakcyjny o pojemności  77 kWh.

Źródło: Volkswagen, własne

Narzędzia
i kalkulatory