Home Pojazdy Osobowe Volkswagen Producent z Wolfsburga chce dostarczyć więcej aut elektrycznych

Wyniki i plany Volkswagena

Producent z Wolfsburga chce dostarczyć więcej aut elektrycznych

Wyniki i plany Volkswagena

Producent z Wolfsburga chce dostarczyć więcej aut elektrycznych

W drugim półroczu br. dostawy aut elektrycznych Volkswagena mogą się zwiekszyć o 2,5%
Fot. Volkswagen
Przeczytasz w < 1 min
Przeczytasz w < 1 min

Grupa Volkswagen ujawniła właśnie wyniki finansowe z I półrocze tego roku. Koncern zanotował wzrost przychodów o 18% – do 156,3 mld euro. Zysk operacyjny wyniósł 11,3 mld euro, z marżą operacyjną na poziomie 7,3%. Firma dostarczyła klientom do końca czerwca 4,4 miliona pojazdów, co oznacza wzrost o 13% rok do roku, głownie za sprawą chińskiego rynku. Dostawy pojazdów w pełni elektrycznych wzrosły o około 50% w pierwszym półroczu 2023 r., co stanowi 7,4% całkowitych dostaw. W całym 2023 roku udział dostaw elektryków może się zwiększyć nawet do 10%.

W Europie Grupa zwiększyła dostawy aut elektrycznych o 68% i wzmocniła swoją pozycję lidera rynku na tym kontynencie. Jak podkreśla firma, kolejne miesiące powinny zapewnić dalszy wzrost, wraz z krótszymi czasami dostaw do klientów, stabilnym popytem i bankiem zamówień w wysokości 1,65 miliona pojazdów.

 – Dokonaliśmy strategicznej reorganizacji i restrukturyzacji Grupy Volkswagen, z jasnym planem i precyzyjnie określonymi kamieniami milowymi. W pierwszej połowie roku Grupa Volkswagen osiągnęła bardzo solidne wyniki. Sprzedaż w Ameryce Północnej rośnie, umacniamy naszą pozycję w Chinach dzięki partnerstwom technologicznym, ponadto widoczny jest trend wzrostowy w segmencie pojazdów w pełni elektrycznych. To, co jest dla nas ważne, to długoterminowy, zrównoważony wzrost, z naciskiem na wartość, a nie wolumen – powiedział Oliver Blume, CEO Grupy Volkswagen.

Pojazdy elektryczne stanowiły 7,4% całkowitych dostaw Volkswagena w pierwszej połowie roku (w porównaniu do 5,6% w tym samym okresie 2022 roku), w tym 18-procentowy wzrost rok do roku w Chinach w drugim kwartale. Producent z Wolfsburga, podkreślił, że dąży do osiągnięcia udziału aut napędzanych prądem na poziomie 8-10% całkowitych dostaw w roku 2023.

Źródło: Volkswagen
REKLAMA

Narzędzia
i kalkulatory