Home Pojazdy Autobusy Solaris Prawie 100 elektrycznych autobusów Urbino trafi na Sardynię

Solaris z megakontraktem

Prawie 100 elektrycznych autobusów Urbino trafi na Sardynię

Solaris z megakontraktem

Prawie 100 elektrycznych autobusów Urbino trafi na Sardynię

Po włoskich drogach jeździ już kilaset zeroemisyjnych autobusów firmy z Bolechowa
Fot. Solaris
Przeczytasz w < 1 min
Przeczytasz w < 1 min

Wielkopolska spółka poinformowała, że centrala zakupowa Consip S.p.A. Roma złożyła zamówienie na 98 autobusów elektrycznych Solarisa. 80 z nich to modele Urbino 12 electric a resztę, czyli 18 sztuk stanowić będą pojazdy przegubowe. Autobusy zostaną dostarczone w latach 2024 i 2025 do CTM Cagliari, firmy zarządzającej transportem miejskim w stolicy Sardynii.

Autobusy Urbino electric, będą napędzane energią pochodzącą z baterii Solaris High Energy. W modelach 12-metrowych zostaną zamontowane magazyny gromadzące energię o łącznej pojemności ponad 350 kWh, a w autobusach przegubowych – ponad 400 kWh. Akumulatory umożliwią pojazdom osiągnięcie dużych zasięgów, a całodniową operacyjność na liniach zapewni szybkie doładowywanie za pomocą pantografu. W nocy na zajezdni autobusy będą ładowane za pomocą klasycznego złącza plug-in, aby były gotowe do dalszej pracy następnego dnia.

Po włoskich drogach jeździ już ponad 1600 pojazdów marki Solaris. Niemal 1/3 z nich to autobusy zeroemisyjne, zasilane energią elektryczną pochodzącą z baterii, ogniwa wodorowego lub zasilane z sieci trolejbusowej. Hiszpański producent jest w trakcie realizacji innego kontraktu dla przewoźnika CTM – na dostawę 18 autobusów elektrycznych, które dołączą do miejskiej floty już w lipcu tego roku.

Źródło: Solaris
REKLAMA

Narzędzia
i kalkulatory