Home Rynek Europa Poczta norweska w połowie elektryczna

Rynek flotowy

Poczta norweska w połowie elektryczna

Rynek flotowy

Poczta norweska w połowie elektryczna

Elektryczna flota Posten Bring jest największą w Norwegii
Fot. Posten Bring
Przeczytasz w < 1 min
Przeczytasz w < 1 min

Poczta norweska zaczęła niedawno korzystać z pojazdów elektrycznych w Oslo, Skien i Porsgrunn, dostarczając pocztę i paczki drogą elektryczną do ponad miliona osób w rejonie Oslo i regionie Grenland. Obecnie po drogach całej Norwegii jeździ około 1900 elektrycznych pojazdów pocztowych.

Norwegia jest świtowym liderem pod względem wysycenia rynku autami elektrycznymi. Odsetek elektryków wśród nowych sprzedawanych aut przekroczył tam już 80 %. Rosną także liczby, jeśli chodzi o elektryczne auta dostawcze. Udział BEV-ów w tej grupie pojazdów wynosi w tym roku 34 %, co stanowi gwałtowny wzrost w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku.

Nie dziwi więc ofensywa elektryfikacyjna państwowego przedsiębiorstwa Posten Norge, które niedawno zmieniło nazwę na Posten Bring. Firma dzięki 1900 wspomnianym powyżej pojazdom elektrycznym zapewnia, że obecnie dostarcza pocztę pojazdami elektrycznymi do 2,7 mln Norwegów, czyli około połowie ludności kraju. To „największa e-flota w Norwegii” – informuje Posten Bring.

Odnowa floty pojazdów i wprowadzenie pojazdów napędzanych energią odnawialną nie było łatwe. Na przestrzeni lat napotkaliśmy wiele wyzwań, ale dzięki pracownikom zorientowanym na rozwiązania i dobrym partnerom udało nam się je rozwiązać. Jestem dumny, że możemy teraz świętować ten kamień milowy – skomentował Hans-Řyvind Ryen, wiceprezes wykonawczy Posten Bring.

Posten Bring twierdzi, że w przyszłości będzie w dalszym ciągu wycofywać pojazdy spalinowe w całym kraju, w tym ciężarówki. Już w lutym 2022 r. zamówił w Volvo Trucks 29 elektrycznych ciężarówek.

W tym roku spośród 16 923 nowych samochodów dostawczych sprzedanych w Norwegii w tym roku, 5 746 to samochody elektryczne. Wzrost w tym obszarze jest możliwy dzięki m. in. znacznemu poszerzeniu portfolio wśród producentów elektrycznych aut dostawczych.

Źródło: mynewsdesk.com, electrive.com, własne
REKLAMA

Narzędzia
i kalkulatory