Home Pojazdy Osobowe Stellantis PHEVy firmy liderem do listopada

Stellantis sprzedał więcej aut niskoemisyjnych

PHEVy firmy liderem do listopada

Stellantis sprzedał więcej aut niskoemisyjnych

PHEVy firmy liderem do listopada

Nowy elektryczny Jeep Avenger zwiekszy sprzedaż Grupy również w Polsce
Fot. Stellantis
Przeczytasz w 2 min
Przeczytasz w 2 min

Według danych Samaru (na bazie CEP – Centralnej Ewidencji Pojazdów), na które powołuje się Grupa po jedenastu miesiącach bieżącego roku Stellantis zarejestrowała łącznie 3 166 pojazdów niskoemisyjnych, odnotowując prawie dwukrotny wzrost w porównaniu do 2021 roku (1 658 sztuk). Firma zwiększyła udział w tym segmencie rynku z 11,5% w 2021 roku do 15,1% obecnie. Wzrost wyniósł 3,6 pp. W okresie od stycznia do listopada bieżącego roku międzynarodowy konglomerat zarejestrował łącznie 508 lekkich aut użytkowych z napędem w pełni elektrycznym.

Stellantis potwierdza swoje zaangażowanie na rzecz elektryfikacji, zwiększając z sukcesem na polskim rynku udział samochodów niskoemisyjnych w sprzedaży swoich marek, zgodnie ze strategicznym planem firmy Dare Forward 2030 – powiedział Roberto Matteucci, dyrektor generalny Stellantis w Polsce.

Więcej marek, większy wybór

Miesiąc przed zakończeniem bieżącego roku, Stellantis (pod szyldem Grupy jest kilkanaście marek, m.in. Alga Romeo, Chrysler, Citroen, Dodge, Fiat Peugeot, Maserati i Opel) jest liderem na polskim rynku pod względem sprzedaży samochodów osobowych z napędem hybrydowym typu plug-in (PHEV). W tym okresie firma zarejestrowała łącznie 1 472 samochody z takim napędem. Jest to o 531 samochodów więcej niż w porównywalnym okresie 2021 roku (941 sztuk). Udział w tym segmencie rynku wyniósł 15,2%, czyli o 3,9 pp. więcej niż w tym samym okresie 2021 roku (11,3%). Liderem wśród marek Stellantis w tym segmencie był Jeep (499 sztuk), kolejne miejsce na podium zajęły marki Peugeot (357 sztuk) oraz Citroën (272 sztuki). Najpopularniejsze modele osobowe z napędem hybrydowym plug-in w ofercie Stellantis to Jeep Wrangler 4xe Plug-In Hybrid (240 sztuk), Jeep Compass 4xe Plug-In Hybrid (215 sztuk) oraz Peugeot 3008 Hybrid & Hybrid 4 (171 sztuk).

Opel użytkowym liderem

Stellantis zajmuje również pierwsze miejsce w segmencie niskoemisyjnych lekkich samochodów użytkowych z napędem w pełni elektrycznym (BEV). W okresie od stycznia do listopada bieżącego roku firma zarejestrowała łącznie 508 samochodów z napędem w pełni elektrycznym (BEV). Jest to ponad ośmiokrotnie więcej niż w porównywalnym okresie 2021 roku (61 sztuk). Wynik ten zapewnił firmie 40,8% udziału w tym segmencie rynku, czyli o 28,7 pp. więcej niż po jedenastu miesiącach 2021 roku (12,1%). Liderami wśród marek Stellantis w tym segmencie są Opel (192 sztuki), Fiat Professional (188 sztuk) oraz Peugeot (88 sztuk). Najpopularniejsze modele użytkowe z napędem w pełni elektrycznym w ofercie Stellantis to Fiat E-Ducato, Opel Vivaro-e oraz Peugeot e-Expert.

Jak podkreśla Stelantis, niskoemisyjne modele marek wchodzących w skład Grupy zajmują czołowe miejsca w swoich segmentach. W segmencie A samochodów niskoemisyjnych dominuje elektryczny Fiat 500 ze sprzedażą 275 sztuk, w segmencie B liderem jest Peugeot e-208 (335 sztuk). Opel Combo-e ze sprzedażą 64 sztuk jest na pierwszym miejscu segmentu C niskoemisyjnych vanów, a Opel Vivaro-e w segmencie D niskoemisyjnych vanów (150 sztuk).

Narzędzia
i kalkulatory