Home Pojazdy Osobowe Peugeot Peugeot przyspiesza elektryfikację

Wizja Inception Concept

Peugeot przyspiesza elektryfikację

Wizja Inception Concept

Peugeot przyspiesza elektryfikację

W ciągu dwóch lat producent zaprezentuje przynajmniej pięć modeli BEV
Fot. Peugeot
Przeczytasz w < 1 min
Przeczytasz w < 1 min

W ciągu najbliższych tygodni producent wchodzący w skład Grupy Stellantis zaprezentuje Peugeot Inception Concept – wizję Peugeot dotyczącą następnej generacji modeli marki zbudowanych na platformach zaprojektowanych z myślą o napędzie elektrycznym. W ciągu najbliższych 2 lat francuska firma wprowadzi na rynek co najmniej pięć w 100% elektrycznych modeli, a od 2030 roku wszystkie samochody firmy sprzedawane w Europie będą posiadały bezemisyjne napędy.

Rok 2023 będzie elektrycznym rokiem Peugeot. Od przyszłego roku wszystkie modele marki będą dostępne ze zelektryfikowanymi jednostkami napędowymi. Ale nasze plany sięgają znacznie dalej w przyszłość. Zamierzamy kontynuować szybką elektryfikację naszej gamy i w ciągu najbliższych 2 lat wprowadzimy na rynek co najmniej pięć w 100% elektrycznych modeli. Oznacza to, że do 2025 roku Peugeot będzie dysponował ofertą w 100% elektrycznych napędów we wszystkich swoich modelach. Równolegle przygotowujemy się do premiery kolejnej generacji modeli zbudowanych na platformach zaprojektowanych specjalnie na potrzeby napędów elektrycznych. Wszystkie nasze zamierzenia zawarliśmy w modelu Peugeot Inception Concept, który zamierzamy zaprezentować w najbliższych tygodniach i która zapoczątkuje nową, w 100% elektryczną epokę marki. Marka podejmuje zobowiązanie – już od 2030 roku 100% modeli Peugeot sprzedawanych w Europie będzie miało w 100% elektryczny napęd – powiedziała Linda Jackson, dyrektor generalna Peugeot, na Międzynarodowym Salonie Motoryzacyjnych w Paryżu.

Nowa jakość użytkowania

Inception Concept pokaże, w jaki sposób firma wykorzysta platformy nowej generacji, przystosowane do napędów elektrycznych, do całkowitej zmiany doświadczeń związanych z korzystaniem z samochodu. Producent przeprojektował przestrzeń kabiny, w nowy sposób podszedł do czynności wykonywanych w czasie prowadzenia samochodu z Peugeot i-Cockpit nowej generacji i stworzył nową jakość doświadczenia użytkowania samochodu – zarówno w sferze fizycznej, jak i związanej z technologiami cyfrowymi.

Źródło: Peugeot

Narzędzia
i kalkulatory