Home Pojazdy Osobowe Stellantis Debiut zaplanowano za dwa lata

500e od Armaniego ma podbić Amerykę

Debiut zaplanowano za dwa lata

500e od Armaniego ma podbić Amerykę

Debiut zaplanowano za dwa lata

Do projetu podoboju amerykańskiego kontynentu włączono ekskluzywne włoskie marki
Fot. Stellantis
Przeczytasz w 2 min
Przeczytasz w 2 min

FIAT ogłosił plan wprowadzenia na rynek północnoamerykański nowego modelu elektrycznego Fiat 500e. Trzy wersje typu one-off 500e zaprojektowane przez ekskluzywne marki Armani, Kartell i Bvlgari urzeczywistniają włoskiego ducha i trzy odmiany nowej 500e: zrównoważony design, zrównoważoną modę i zrównoważony luksus. Nowy Fiat 500e pojawi się w Ameryce Północnej w pierwszym kwartale 2024 roku. Premierę zaplanowano już za rok.

Wytyczanie nowych ścieżek

Od 1899 roku, marka FIAT odgrywa ważną rolę w rozwoju mobilności, nie tylko dostarczając samochody dla szerokiego grona klientów, ale także realizując misję społeczną i na fali popularności, zadając sobie pytanie „co dalej”. Dzisiaj, bardziej niż kiedykolwiek wcześniej, mamy do czynienia z globalną rewolucją, co oznacza, że klienci poszukują czegoś więcej niż tylko samochodu, a my zamierzamy mieć na uwadze ich zmieniające się potrzeby. Nowy Fiat 500e to coś znacznie więcej niż samochód, to projekt społeczny pragnący zaspokoić apetyt Ameryki na zmiany idące w kierunku zrównoważonej mobilności. Pragniemy przedstawić samochody elektryczne Ameryce, czyniąc to za pomocą naszej ikony, Fiata 500, ponieważ jest to słuszna decyzja. Jako korporacja, musimy wytyczać nowe ścieżki a pomoc we wprowadzaniu zmian będzie dla naszego nowego Fiata 500e zaszczytem. Na poziomie relacji międzyludzkich natomiast jest to zobowiązanie, aby pokazać naszym klientom przyszłość mobilności… raz jeszcze – powiedział podczas targów motoryzacyjnych Los Angeles Auto Show, Olivier Francois, dyrektor generalny marki FIAT i globalny dyrektor marketingu Grupy Stellantis.

Na zdjęciu: Olivier Francois

Elektryczny modowy dodatek

„Obecnie przemysł motoryzacyjny czekają wielkie zmiany, przechodzi on bowiem na zrównoważoną mobilność. A marka FIAT idealnie nadaje się, aby odegrać w USA znaczącą rolę w tej rewolucji, wykorzystując kultowego Fiata 500e, aby zachęcić wielu Amerykanów do przejścia na samochody elektryczne. Nowa 500e jest uznawana par excellence za „cool car”, mały samochód we włoskim stylu; wyjątkowy modowy dodatek. Jeśli chcesz ją mieć, musisz wybrać napęd elektryczny, ponieważ tylko taka będzie oferowana w Ameryce Północnej. Przejście na elektryfikację dotyczy nie tylko technologii, jeszcze ważniejsze jest, aby wymyślić na nowo doświadczenia klienta, uwzględniając różnorodne potrzeby ludzi i planety” – podkreślił producent.

Olivier Francois zapowiedział, że oficjalna premiera 500e na północnoamerykańskim rynku nastąpi w przyszłym roku podczas Los Angeles Auto Show 2023. Nowy model będzie dostępny w pierwszym kwartale 2024 roku.

Źródło: Stellantis
REKLAMA

Narzędzia
i kalkulatory