Home Pojazdy Osobowe Volkswagen Nowy akumulator i więcej mocy w elektrycznym mikrobusie

ID. Buzz z długim rozstawem

Nowy akumulator i więcej mocy w elektrycznym mikrobusie

ID. Buzz z długim rozstawem

Nowy akumulator i więcej mocy w elektrycznym mikrobusie

Dostawy pierwszych, dłuższych ID. Buzzów na rynek amerykański rozpoczną się w 2024 roku
Fot. Volkswagen
Przeczytasz w < 1 min
Przeczytasz w < 1 min

Volkswagen Samochody Dostawcze zaprezentował podczas International Bus Day w Kalifornii ID. Buzza z długim rozstawem osi. Model, który został stworzony z myślą o rynkach Europy, Kanady i USA będzie opcjonalnie dostępny z nowym akumulatorem 85 kWh (netto) i nowym silnikiem elektrycznym o mocy 210 kW. Dostawy modelu rozpoczną się w 2024 roku. W przyszłym roku pojawi się też czteronapędowa wersja GTX o mocy 250 kW.

Naszym celem jest dalsze wzmacnianie marki Volkswagen w Ameryce. ID. Buzz z długim rozstawem osi jest dokładnie tym modelem, który spełni to zadanie – powiedział Pablo Di Si, prezes i dyrektor generalny Volkswagen Group of America.

Auto ma 4962 mm długości i może maksymalnie pomieścić siedem osób. Dodatkowa długość wynikająca ze zwiększenia rozstawu osi o 250 mm to przestrzeń na trzeci rząd siedzeń, możliwość wygospodarowania 2469 litrów przestrzeni bagażowej oraz miejsce na nowy, większy akumulator o pojemności netto 85 kWh. Z kolei nowa pompa ciepła ma zwiększyć wydajność pojazdu zimą. Duży ID. Buzz będzie również dostępny z nowym silnikiem elektrycznym o mocy 210 kW (286 KM). Ten elektryczny silnik napędowy zwiększa maksymalną prędkość do elektronicznie ograniczonych 160 km/h (europejski ID. Buzz o mocy 150 kW: 145 km/h). Duży ID. Buzz rozpędzi się do prędkości 100 km/h w 7,9 sekundy. Na rok 2024 producent zapowiedział wersję z napędem na wszystkie koła (GTX) o mocy 250 kW (340 KM), który „setkę” ma osiągnąć w 6,4 sekundy. Dostawy pierwszych ID. Buzzów w Ameryce rozpoczną się w 2024 roku. Niemal równolegle z wprowadzeniem na rynek w Ameryce Północnej, ID. Buzz z długim rozstawem osi będzie również dostępny w Europie. Wszystkie ID. Buzzy powstają w głównej fabryce marki Volkswagen Samochody Dostawcze w Hanowerze.

Źródło: Volkswagen
REKLAMA

Narzędzia
i kalkulatory