Home Pojazdy Osobowe Stellantis Nowa odsłona elektrycznej Corsy w tym roku

Szybsze ładowanie akumulatora i większa moc

Nowa odsłona elektrycznej Corsy w tym roku

Szybsze ładowanie akumulatora i większa moc

Nowa odsłona elektrycznej Corsy w tym roku

Corsa będzie pierwszym modelem Opla, który zadebiutuje w hybrydowej wersji
Fot. Stellantis
Przeczytasz w < 1 min
Przeczytasz w < 1 min

W tym roku na rynku ma zadebiutować Opel Corsa w nowym wydaniu. W elektrycznej wersji auta producent zaoferuje większą moc (156 KM) i lepszy akumulator zapewniający zasięg do 402 kilometrów według cyklu WLTP. Corsa jest pierwszym modelem Opla, marki wchodzącej w skład Grupy Stellantis, który będzie dostępny również jako hybryda z układem 48-woltowym.

Do 2028 roku, Opel zamierza stać się w Europie marką w pełni elektryczną. Już teraz 12 modeli jest zelektryfikowanych – a Corsa o czym przypomina producent była pionierem w demokratyzacji napędów w pełni elektrycznych w gamie Opla.

Dwa warianty elektrycznego napędu

Corsa Electric będzie oferowana w dwóch wariantach napędu elektrycznego: w wersji o mocy 100 kW/136 KM (260 Nm) z zasięgiem wynoszącym do 357 km, a także w wersji o mocy 115 kW/156 KM z zasięgiem do 402 km według cyklu WLTP. „Zatankowanie” energii do 80% pojemności akumulatora na szybkiej stacji ładowania trwa około 30 minut (20-80%).

Po raz pierwszy marka Opel zaoferuje klientom możliwość przejścia na napęd hybrydowy z układem 48-woltowym. Silniki o mocy 74 kW/100 KM i 100 kW/136 KM są wyposażone w nową automatyczną, dwusprzęgłową skrzynię biegów.

Źródło: Stellantis
REKLAMA

Narzędzia
i kalkulatory