Home Pojazdy Osobowe Hyundai Norwegowie kupią wyłącznie BEV

Strategia Hyundaia

Norwegowie kupią wyłącznie BEV

Strategia Hyundaia

Norwegowie kupią wyłącznie BEV

Ioniq 6 ma szansę stać się kolejnym hitem rynkowym w Norwegii
Fot. Hyundai
Przeczytasz w 2 min
Przeczytasz w 2 min

Norwegia od lat jest światowym liderem jeśli chodzi o udział w sprzedaży nowych samochodów elektrycznych. Obecnie utrzymuje się on na poziomie około 80 %. Jednym z beneficjentów tej sytuacji jest Hyundai, którego niemal 90% sprzedawanych aut na tamtejszym rynku miało właśnie tak napęd. Przypomnijmy, że w 2020 roku Hyundai zdecydował się sprzedawać w Norwegii tylko samochody hybrydowe i elektryczne typu plug-in (PHEV). Teraz mają być to już tylko auta BEV.

Hyundai Motor Norway ogłosił właśnie, że od 2023 roku marka będzie sprzedawać na rynku norweskim wyłącznie w pełni elektryczne samochody o zerowej emisji.

Po ośmiu latach ciągłego rozwoju Hyundai stał się jedną z największych marek motoryzacyjnych na rynku norweskim. Po wprowadzeniu przełomowej linii Ioniq w 2016 roku, trajektoria sprzedaży wzrosła, a Norwegowie chętnie kupują nasze samochody” – czytamy w informacji opublikowanej przez Hyundaia.

Kona i Ioniq kluczowymi modelami

Mamy wielką wiarę w nasze portfolio modelowe, a teraz, gdy wprowadziliśmy na rynek zupełnie nowy Ioniq 6, nadszedł czas, aby sprzedawać wyłącznie samochody elektryczne na rynku norweskim. Ioniq 5 i Kona Electric już dawno zajęły pozycje jednych z najpopularniejszych samochodów na rynku i jesteśmy przekonani, że nasze samochody elektryczne przyniosą nam dalsze sukcesy w przyszłości – powiedział Thomas Rosvold dyrektor zarządzający w Hyundai Motor Norway.

Kiedy Kona Electric została wprowadzona na rynek w 2018 roku, oznaczała małą rewolucję na rynku samochodów elektrycznych, z dużym zasięgiem, przystępną ceną. Crossover stał się hitem zarówno wśród norweskich, jak i europejskich klientów. W Norwegii zaowocowało to 8000 zamówień przedpremierowych i sprzedażą, co w ostatnich latach oznaczało, że Kona Electric konsekwentnie pozostaje jednym z najpopularniejszych samochodów w kraju. Następnie pojawił się Ioniq 5, który stał się jest piątym najlepiej sprzedającym się samochodem w Norwegii w roku 2022.

W 2020 roku Hyundai zdecydował się sprzedawać w Norwegii tylko samochody hybrydowe i elektryczne typu plug-in.

Hyundai – całkowicie elektryczna przyszłość

Pod koniec 2022 roku sprzedane zostały ostatnie hybrydy plug-in Hyundaia, a od 1 stycznia 2023 roku Norwegia jest pierwszym rynkiem, na którym marka sprzedaje wyłącznie samochody elektryczne.

– Niedawno zobaczyliśmy również pierwsze zdjęcia nowej generacji Kona Electric i jest to model, który będzie zarówno większy, bardziej stylowy oraz bardziej dynamiczny niż poprzednie wcielenie. Innymi słowy, wraz z wieloma innymi innowacyjnymi modelami, które pojawią się w ciągu najbliższych kilku lat, jesteśmy przygotowani na całkowicie elektryczną przyszłość – Thomas Rosvold dyrektor zarządzający w Hyundai Motor Norway.

W 2022 roku Hyundai Motor Norway miał udział samochodów elektrycznych na poziomie 93%. W latach 2020-2022 marka dostarczyła w Norwegii 25 000 samochodów osobowych, z czego 92% to samochody w pełni elektryczne. Dzięki temu Hyundai ugruntował pozycję jednej z najpopularniejszych marek samochodów w Norwegii, nie tylko dla pojazdów elektrycznych, ale dla wszystkich układów napędowych.

Źródło: hyundai.news
REKLAMA

Narzędzia
i kalkulatory