Home Pojazdy Dostawcze Nissan Nissan rusza z europejską produkcją Townstara EV

Nissan rusza z europejską produkcją Townstara EV

Nissan rusza z europejską produkcją Townstara EV

Przeczytasz w 2 min
Przeczytasz w 2 min

Japoński producent ogłosił rozpoczęcie produkcji nowego, w pełni elektrycznego modelu Townstar EV na wybrane rynki w Europie. Wprowadzenie do oferty w pełni elektrycznej odmiany Nissana Townstar stanowi kolejny kamień milowy w dążeniu firmy do elektryfikacji gamy i osiągnięcia neutralności węglowej do 2050 roku – podkreśla producent. Auto o zasięgu 300 km jest produkowane w kompleksie Aliansu w Maubeuge we Francji.

Dla biznesowych klientów

Założeniem Nissana Townstar EV jest kontynuacja sukcesów modelu e-NV200. Podczas prac projektowych wykorzystano bogatą wiedzę specjalistyczną w zakresie lekkich samochodów użytkowych z napędem elektrycznym. Townstar został zaprojektowany z myślą o klientach biznesowych, którzy cenią sobie walory użytkowe, niezawodność i przyjazne środowisku rozwiązania.

Townstar – zbudowany na płycie podłogowej CMF-V – będzie produkowany w kompleksie Aliansu w Maubeuge we Francji, specjalizującym się w wytwarzaniu małych pojazdów dostawczych.

W 37 minut z gniazda CCS

Auto dostawcze napędza jednostka z inteligentnym układem zarządzania energią i wydajnym systemem chłodzenia akumulatora. Townstar EV ma zasięg do 300 km (w cyklu WLTP). Pod maską znajduje się silnik o mocy 122 KM, którego maksymalny moment obrotowy wynosi 245 Nm. Auto EV jest wyposażone w akumulator o pojemności 45 kWh i może być doładowywane prądem zmiennym (o mocy 11 kW lub 22 kW) lub za pomocą terminali szybkiego ładowania prądem stałym (gniazdo CCS). W drugim trybie akumulator doładować można od 15% do 80% w zaledwie 37 minut.

Odpowiedź na zapotrzebowanie

– Rozpoczęcie produkcji nowego Nissana Townstar EV, jest odpowiedzią na potrzeby naszych klientów i coraz większe zapotrzebowanie na zrównoważone układy napędowe. Wiodący w swojej klasie, w pełni elektryczny Townstar odkryje przed właścicielami pojazdów użytkowych korzyści płynące z elektryfikacji i będzie na bieżąco wspierać działania na rzecz ochrony środowiska w europejskich miastach – powiedziała Emmanuelle Serazin, dyrektorka ds. sprzedaży do firm i samochodów użytkowych w Nissan Europe.

Dwie europalety na pokładzie

Ładowność  dostawczaka wynosi do 800 kg oraz maksymalna masa całkowita ciągniętej przyczepy do 1500 kg. Pprzestrzeń ładunkowa ma objętość od 3,3 do 4,9 metrów sześciennych, co oznacza, że  zmieszczą się tam dwie europalety.

Wszystkie lekkie pojazdy użytkowe Nissana objęte są najdłuższą w branży gwarancją – na okres 5 lat lub 160 tys. km przebiegu. Townstar EV rozszerza tę ofertę o 8-letnią gwarancję na pojemność akumulatora (do 70% pojemności).

Źródło: na podstawie Nissan

Narzędzia
i kalkulatory